פרקטים למטבח

הכינוי בצרפתית לרצפת עץ הוא פרקט.
בשנים האחרונות הפופולאריות של הפרקטים גדלה והיצרנים החלו לייצר ולשווק סוגים שונים של פרקטים המותאמים לחללים שונים בבית, ביניהם למטבח, בעלויות המותאמות לכל כיס.

 

כיצד פרקטים יכולים להתאים למטבח

אם הרמתם גבה כאשר קראתם שכעת ניתן לרכוש פרקטים המותאמים לריצוף המטבח, הדבר מובן.
על פניו נשמע שרצפת עץ אינה מתאימה למטבחים, בגלל הלכלוך והמים המתאספים בה במהלך הבישולים והניקיון, שני מרכיבים שאינם מתחברים עם חומר העץ.
אך גם כאן יצרני הפרקטים חשבו עליכם והחליטו לייצר פרקטים המצופים בחומר מיוחד ואיכותי, דבר אשר הפך אותם למתאימים גם לרצפת המטבח שלכם.
ישנם מספר סוגים של פרקטים המיועדים לשימוש במטבח, אך רוב מעצבי הפנים ממליצים על פרקט למינציה, העמיד מפני מצבים של לחות ורטיבות, וכמו כן קל מאוד לתחזוק.

 

הבחירה הנכונה של צבעי הפרקט

כאמור, ישנם כמה סוגים של פרקטים המתאימים למטבח (למינציה, טבעי וגושני), אך השאלה העומדת על הפרק היא: כיצד ניתן לדעת מהי הבחירה הנכונה של סוג הפרקט (מבין השלישייה).
אין תשובה חד משמעית על שאלה זו ולכן ההמלצה היא להתייעץ עם איש מקצוע או עם המוכר בחנות הפרקטים, ולקבל החלטה בהתאם לפרקט המאגד מספר גדול של תועלות למטבח שלכם.
באשר לצבע הפרקט, כאן הבחירה תהיה על פי סגנון המטבח הקיים.
ישנם גוונים רבים של פרקטים, וכל גוון ישווה למטבח שלכם מראה שונה.
לדוגמא, אם אתם מעוניינים שהמטבח שלכם יהיה בסגנון כפרי, מומלץ לבחור בפרקטים בגוון התואם את ארונות המטבח שלכם וכך כל המטבח יראה כיחידה אחת קטנה ואחידה.
אם חלל המטבח בביתכם הינו קטן ואתם מעוניינים שיראה גדול יותר, מומלץ לבחור בפרקט בגוון בהיר, אשר ישווה תחושה ויזואלית של חלל גדול יותר.
אם הבית שלכם מעוצב בצורה היי-טקית יוקרתית ואין אתם מבצעים פעולות רבות במטבח או שלא משנה לכם אם המטבח שלכם ייראה קטן, תוכלו לבחור בפרקט בגוון כהה המשדר יוקרה וחדשנות.

 

נקודות חשובות בבחירת פרקטים למטבחים

  • בחרו תמיד פרקטים באור יום. כך תוכלו לראות מהו הגוון המדויק של הפרקט, הפגמים שבו, והאם הוא אכן מתאים למטבח שלכם.
  • תמיד הקפידו לרכוש כמות גדולה יותר של פרקטים מזו הדרושה לכם. ישנן פעמים בהם תצטרכו להחליף חלקים מהפרקט בגלל סדק או כל פגם אחר ורכישת כמות עודפת של פרקט, יאפשר לכם לבצע פעולה זו באופן מיידי.
  • פעם בשנה בצעו פוליש לפרקטים, כך שהברק שלהם יישמר.
  • בררו מראש כיצד לתחזק את הפרקט ורכשו חומרי ניקוי המותאמים

 

צרו עימנו קשר ונציגנו יעזרו לכם בעיצוב המטבח!

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: