מעצבים את המטבח בהתאם לרצונכם

מעצבים את המטבח בהתאם לרצונכם

מעצבים את המטבח בהתאם לרצונכם

בשעה טובה סוף סוף עברתם לדירה חדשה או עשיתם שיפוץ מאד גדול, והגיע המן לעצב את המטבח. בעולם של עיצוב פנים, לתחום של עיצוב מטבחים יש חשיבות גדולה מאד - מדובר באחד החדרים המרכזיים ביותר בבית. משום שכיום מטבחים רבים הם פתוחים ומתחברים אל הסלון. הם מהווים חלק מהחלל הציבורי של הבית, ופעמים רבות הם יכולים למשוך את תשומת הלב של כל מי שנכנס לבית שלנו - לפני שהוא אפילו הביט על הסלון. עיצוב מטבחים נכון מתייחס  למספר אלמנטים, שכולם משפיעים לבסוף על התוצאה הסופית.

 

איפה המטבח ואת מי הוא משמש?

ראשית, חשוב להבין היכן המטבח ממוקם. זה נכון שברוב המקרים המטבח הוא לא חדר לכשעצמו אלא מתחבר לסלון בצורה כלשהי, אבל גם כאן יש הבדלים - יש דירות בהן מטבחים הם יחסית חבויים, לעיתים מאחורי מזנון כלשהו, מה שהופך את המטבחים לפחות חלל ציבורי, ויותר חלל עבור מי שמכין בהם אוכל. לעומת זאת יש בתים בהם המטבח הוא הדבר הראשון שרואים מיד כשנכנסים הביתה - כמובן שבמקרה כזה נעצב את המטבח בצורה שונה, נהפוך אותו ליותר נעים לעין, ונשלב אלמנטים ביתיים בתוכו.
כמו כן, תלוי מאד מי הולך לעשות שימוש במטבח - לדוגמא, אם אתם זוג צעיר שעבר לדירה חדשה, אבל כמעט לא נכנסים אל המטבח שלכם, ומרבים בהזמנה של אוכל מבחוץ, המטבח שלכם צריך להיראות אחרת ממשפחה מרובת ילדים, בה ההורים (ולפעמים גם הילדים) נמצאים כמעט תמיד במטבח, ואין רגע שבו מישהו לא נמצא בו ומכין משהו. יש כיום אלמנטים רבים בעיצוב של מטבח, שאפשר לשלב ביניהם, והם מתייחסים לכל רכיב במטבח - החל מהמדפים השונים והארונות, עיצוב נישות גבס וכלה במכשירים הפונקציונאליים כמו מדיח הכלים, התנור וכיו"ב. אז איך מעצבים כמו שצריך?

 

מעצב פנים עוזר בתהליך עיצוב המטבח

עבור אנשים רבים שעוברים לדירה חדשה או משפצים אותה, ומתבלטים מהו העיצוב מטבחים  הטוב ביותר (ראה סמגל) , פניה אל מעצב פנים היא פתרון שכדאי בהחלט לשקול אותו. למעצבי פנים יש ניסיון רב מאד בעיצוב החלל הפנימי של הבית, ובכלל זה - גם במטבחים. כבר ציינו, כי המטבח הוא אחד החדרים העיקריים והחשובים ביותר בבית, ולכן גם מעצבי פנים יודעים לתת לו את הכבוד הראוי, ומקדישים לו תשומת לב רבה. אחד האתגרים העיקריים בתיכנון מטבחים מעוצבים הוא השילוב בין עיצוב פנים מיוחד ומקורי לבין המכשירים השונים שנמצאים בו - מעצב פנים מוכשר ומקצועי יוכל לעזור לכם לבצע את השילוב הזה, וכך תיהנו ממטבח שנעים להכין בו אוכל, לאכול בו, אבל גם נוח להשתמש במכשירים השונים שבו. רק אל תשכחו כפפות הגנה לידיים העובדות שלא תיפצעו בזמן הבישולים.

 

צרו עימנו קשר ונציגנו יעזרו לכם בעיצוב המטבח שלכם!

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: