תכנון ועיצוב מטבחים- כציד תעשו זאת נכון?

תכנון ועיצוב מטבחים- כציד תעשו זאת נכון?

המטבח הוא חלק חשוב בבית, וכדאי לעצב אותו שיהיה נעים לעין וכיף לעבוד בו. איך תייצרו נוחות מקסימלית במטבח שלכם? מהם הדברים שיש לשים אליהם לב כאשר אתם מתכננים מטבח?

כאשר אתם ניגשים לתכנן את המטבח יש כמה דגשים שחשוב לשים לב אליהם שיועילו להנאה שלכם מהמטבח לעתיד וליעילות המטבח. כדי ליצור מטבח יעיל ונוח כדאי לשים לב לדברים הבאים:

 

תכנון ארונות המטבח - תכנון ארונות המטבח תלוי בצרכים ובנוחות שלכם. כדאי שהמטבח יהיה נוח לתפעול וכדאי לתכנן את זה עוד בשלב בניית המטבח. ניתן לשים ארונות למטבח בחלק העליון של המטבח או בחלק התחתון שלו. מומלץ לשים את הארונות בחלק העליון מעל השיש כדי שהכלים יהיו יותר נגישים. יש לבחור האם רצונכם במגירות או בארונות נפתחים- לא מומלץ להתקין מגירות במקומות שאתם מעוניינים להניח בהם דברים כבדים כמו כלים.

 

כיריים - ההתלבטות בין כיריים חשמליים לבין כיריים רגילים קשורה גם לבעיות טכניות שיש לפעמים עם התקנת מערכת הגז. מבחינת העיצוב יש אנשים שיעדיפו כיריים חשמליים ויש כאלה שאוהבים את מראה האש הכחולה.  

 

בר - הטרנד בשנים האחרונות הוא לבנות בר במטבח. צריך לראות אם העניין מתאים ונוח מבחינת כמות המרחב שזה מותיר. אם בעקבות בניית הבר יהיה חוסר במקום- יצא שכרכם בהפסדכם, ועדיף לוותר על בניה של בר.

 

שיש - השיש משפיע מאד על האווירה במטבח, לכן כדאי שתבחרו את הצבע הנכון והיפה בעיניכם. כדאי לבחור בצבע לא בהיר מדי כדי שלא יבלוט עליו הלכלוך. 
שולחן למטבח- כדאי לוודא שהגובה של השולחן מתאים לצרכים שלכם, ולוודא שהוא לא תופס מקום רב במטבח שבא על חשבון מרחב התנועה והנוחות.

 

צבע ריהוט המטבח - אם אתם מעוניינים במטבח לבן כמו בקטלוגים, קחו בחשבון שבקטלוגים אף אחד לא מבשל. על הצבע הלבן כל לכלוך עשוי לבלוט, ואם אין זמן לנקות זה עשוי להוות בעיה. לכן בדקו את עצמכם, אם אתם אנשים נקיים מאד או שכבר גידלתם את הילדים אפשר יפה ורצוי לקנות מטבח לבן. מטבח לבן הוא יפה ומעוצב, אך ניתן לייצר מטבח יפה מאד גם בצבעים אחרים.

 

התאורה במטבח - התאורה היא חלק חשוב מהאווירה שאתם רוצים ליצור. שאלו את עצמכם: האם אתם מעוניינים בהרבה אור או מעט אור? האם אתם מעוניינים באור לבן או באור צהוב? יש אנשים שמעוניינים לחסוך בהוצאות ולא מחשיבים במיוחד את עיצוב המטבח ולכן משתמשים באור לבן. אחרים לעומתם יעדיפו להוציא את הכסף כדי לשפר את איכות החיים שלהם.

 

לסיכום, כשאתם מעצבים את המטבח כדאי לשים לב לפרטים הקטנים ולפונקציות שהמטבח צריך למלא בסופו של דבר. כדאי לעצב את המטבח בצורה שיהיה נוח לכם להשתמש בו.

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: