ישנם מספר מקרים בהם לאלמנטים מסוימים בבית יש חשיבות גם מבחינת העיצוב וגם מבחינת השימוש, כלומר הפרקטיקה. כשאנחנו רוכשים את אותם אלמנטים, עלינו לקחת בחשבון את שני המשתנים הנ"ל. דוגמא טובה לכך היא אמצעי תאורה לבית.

 

כשאנחנו רוכשים מנורות לבית, עלינו לבחון כיצד הם משתלבים במערך הכללי של עיצוב הבית ומצד שני, עלינו לבחון כיצד הם יכולים להתאים למבנה עצמו על מנת שיוכלו לשרת אותנו מבחינה פרקטית. במאמר זה אנחנו נבחן את שני המשתנים, על מנת שנוכל לקבל את ההחלטה בצורה הטובה ביותר.

 

 

מנורות לבית כאלמנט של עיצוב

כשאנחנו נכנסים לבית מסוים, הדברים הראשונים שקופצים לנו לעין ומשפיעים על היחס שלנו לעיצוב הם רהיטים, צבע הקירות, סידור החדרים, תמונות. אלמנטים גדולים ומשמעותיים. אך למנורות לבית יש השפעה גדולה גם כן, משתי סיבות פשוטות, הראשונה, מבנה והסגנון מהווים גם יחס מסוים לעיצוב של המקום, כלומר, האופן בו הפריטים השונים ממוקמים, היכן וכיצד, השנייה היא, המיקום של אמצעי התאורה משפיע על האופן בו אנחנו נראה את האלמנטים השונים בחלל.
 

אם נתייחס לנקודה הראשונה, אז אנחנו בוחרים אמצעי תאורה גדולים, אז מן הסתם הם יתפסו את העין, בוודאי אם הם יהיו בצבעים ייחודים וימוקמו במקום מרכזי בחדר, אם נבחר מנורות קטני ממדים, אז השפעתם תהיה קטנה, מן הסתם. עלינו לזכור גם את היחס בין אמצעי התאורה למיקום שלהם בחלל וכן למיקום של שאר הרהיטים והחפצים בחדר.
 

לגבי הנקודה השנייה, היא שהיא תוביל אותנו למשתנה השני אליו אנחנו נתייחס כשנרכוש אמצעי תאורה לבית, הגודל וההשפעה של אמצעי התאורה ישפיעו על האופן בו אנחנו נוכל לבחון את המשתנים השונים. אם אמצעי התאורה ימוקמו במקום מסוים, תהיה לכך השפעה אחרת מאשר אם הם ימוקמו במקום שונה לגמרי.

 

 

אמצעי תאורה לבית מבחינה פרקטית

עלינו לקחת בחשבון מספר נקודות כשאנחנו בוחרים אמצעי תאורה לבית.
 

ראשית, כמה גודל החלל בו אנחנו מתקינים את אמצעי התאורה. מן הסתם ככל שהחלל גדול יותר נצטרך להשתמש באמצעי תאורה גדולים יותר או שנצטרך להתקין יותר אמצעי תאורה. כמו כן זה ישפיע האם תהיה זו תאורה חזקה או חלשה.
 

שנית, למה בדיוק משמש החלל בו אנחנו מתקינים את אותם אמצעי תאורה. יש הבדל בין תאורה למטבח לבין תאורה לחדר שינה. לא גם בגודל שלהם וכן במיקום בהם נתקין אותם (מרכז החדר או בפינות שלו).
 

שלוש, כמה חלונות ופתחים אחרים נמצאים בחדר והיכן הם ממוקמים. ניתן לנצל את פתחי החלון בשביל לחסוך בהתקנת אמצעי תאורה, כך שבמשך רוב שעות היום נשתמש בתאורה טבעית. זה כמובן תלוי בשאלה, היכן ממוקם החלון ומה הגודל שלו.
 

כאמור, כל אחת מהנקודות הנ"ל תשפיע על האופן בו אנחנו נבחר מנורות לבית, הן מבחינת העיצוב שלהם והן מבחינה פרקטית של אופי השימוש בהם.

 

 

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: