שיפוץ המטבח לאחר שריפה

שיפוץ המטבח לאחר שריפה

להחזיר את הבית לקדמותו

שריפה היא מקרה נורא שיכול לגבות חיי אדם רבים אך כאשר השריפה נגמרה בלי פגיעה בבני המשפחה, הגיע הזמן להרים את הראש ולהתחיל לשקם ולסדר את הבית מחדש. כדאי להתחיל משיפוץ המטבח כיוון שהוא אחד השיפוצים הכי ארוכים שיכולים להיות. בעיקר בגלל העובדה שרוב השריפות בבתים מתחילות מהמטבח, בדרך כלל מפלטת שבת, מקצר כלשהו בתנור או במקרר או מהכיריים עצמם בעיקר כאשר מדובר בכיריים שפועלות עם גז. מה גם שהמטבח הוא החלק החשוב ביותר בביתנו לצורך קיום יומיומי.


שיפוץ המטבח לאחר שריפה - השלבים החשובים:

  • סדר וניקיון- לפני שמתחילים לעבוד על כל העניין הדקורטיבי שהמטבח יחזור להיות יציב ועמיד. תחילה יש להסיר את כל מה שניזוק מהשריפה. כך שהמטבח יחזור להיראות בצורתו המקורית אחרי הנזקים שהאש גרמה. קירות מקולפים ושחורים לא צריכים להבהיל אתכם ומה שחשוב זה לדאוג שכל הנזקים יוסרו כמה שיותר מהר כדי להמשיך בתהליך. הטיח שנשרף יקולף לחלוטין ויימרח מחדש יחד עם צביעה מחודשת.
  • בקרת נזקי מים- חשוב להתמודד עם נזקי המים. בעקבות השריפה, יש נזקים מהמים הרבים שמותזים לעבר כל המטבח כדי לכבות את האש וכך כל הקירות שלנו עלולים להיות ספוגים במים. כשמחליפים את הטיח בקירות וכשדואגים לתשתית הרבה שהמטבח זקוק לה חשוב מאוד לזכור שכל הקירות והרצפה יחד עם הרהיטים עלולים להיות ספוגים במים וכך להיהרס במהירות. הם ייאבדו מהנפח שלהם, ייאבדו מהחוזק שלהם ועלולים ליצור בידוד גרוע.
  • בדיקה של התשתית הכללית- יש להתקין תשתית חדשה. במהלך השיקום מבנים תיבחן התשתית הקיימת ובמידה ואפשר להשתמש בחלק ממנה נחסכה עבודה רבה. במידה והתשתית לקויה יש צורך להתקין מחדש. שימו לב- במקרה כזה מומלץ ולהתייעץ עם עוד גורם ולקבל חוות דעת נוספת. כך תוכלו באמת לדעת עד כמה חמוד הנזק ומה העלות שלו.

בחירת אריחים להסתרה של נזקים

 הנזקים של השריפה יכולים להיות חמורים מאוד ולעתים כדי להסתיר אותם אין צורך לעבוד קשה ולקלף אותם אלא פשוט להתקין חיפוי או אריחים. התקנת אריחים יכולה להסתיר חלקים שחורים של פחם שנדבקו בקיר ואף יכולים להוסיף לעיצוב בבית. לעתים לא מדובר על הרס של תשתית אלא על סימן שחור ובולט שבמהלך תהליך שיקום מבנים התיקון יהיה יקר מאוד ולפעמים אין בו צורך, ודאי לא כשמדובר על מטרות אסתטיות בלבד.

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: