ריצוף גרניט פורצלן ריצוף ברמה מעל כולם

ריצוף גרניט פורצלן ריצוף ברמה מעל כולם

לאחר ערבוב החומר הקראמי, ממנו נוצר בסופו של דבר האריח, מוסיפים אליו צבע; אז מבעירים את האריח בטמפרטורה של 1220 מעלות צלסיוס. דרך זו מבטיחה אטימות מרבית של החרס, כמו גם צבע יצוק לכל עוביו של האריח.

בימינו, ניתן ליצור ריצוף גרניט פורצלן במגוון רחב ומפתיע למדי של צורות וטקסטורות. ניתן אף לבצע חיקוי של מרקם פרקט אבן טבעית, שיש או עץ. אריחי גרניט פורצלן יכולים להגיע במרקם מט או מבריק.


יתרונות בולטים של אריחי גרניט פורצלן

לעומת אחיהם הבוגרים, אריחי הקרמיקה, הרי שאריחי הפורצלן ניחנו בחוזק רב; הם בעלי חיתוך מדויק, עובדה שמאפשרת שימש בשכבת רובה צרה למדי, של 3 מ"מ.

בעת שיפוץ בית ישן, אפשר להדביק ריצוף גרניט פורצלן ממש על הריצוף הקיים, ולחסוך בכך את עלויות עבודת הסרת הריצוף הישן והכנת המשטח לריצוף החדש. האריחים יכולים לשמש לריצוף משטוח בטון, כמו גם להנחה על חול דחוס, על פי המקרה המסוים והחלטת המשפץ ובעל הבית. כך או כך, יש להקפיד שמבצע העבודה, הרצף, יהיה מקצוען ומנוסה, המכיר את החומר על בוריו ובעל ביטחון בעבודה. אין צורך להזכיר כי יש להשתמש בעזרים מתאימים – כמו בדבר הולם, ולהקפיד כמובן על הנחת הרובה על בסיס דבק אפוקסי, או לחילופים – על בסיס בטון, על מנת למנוע מקרים של התרוממות אריחים, שקיעת ריצוף וחדירת מים.סוגים של ריצוף גרניט פורצלן

היתרון הבולט של גרניט פורצלן הינו חוזקו. מסיבה זו, עושים בו שימוש כאשר נדרש ריצוף איכותי וחזק במיוחד. ישנן שתי שיטות לייצור אריחי גרניט פורצלן:

אריח חצי גוף – זול יותר ומתאים לציפוי קירות בעיקר
אריח גוף מלא – יקר, חזק, עבה ואיכותי במיוחד
איכות גבוהה יותר ועמידות טובה יותר – תוביל, כמובן, למחיר יקר יותר.

ישנן מקומות בהם קיימת חשיבות לשימוש באריחים עמידים יחסית לרטיבות ושחיקה, כדוגמת מוסכים או בריכות. במקומות אחרים, שאינם מהווים סביבה לחה בדרך כלל, ניתן להסתפק בחומרים זולים יותר, למשל, בעת שמשפצים או בונים בתים פרטיים.

הסתייעו בקבלן שיפוצים מקצועי, כזה שידע לומר באילו אריחים כדאי לבחור וידע גם להתאים את האריח למשטח המרוצף. גרניט פורצלן, עם המגוון העצום והאיכות המעולה שלו, מאפשר איטום קירות בפני התקלפות ורטיבות – מה שמהווה פתרון נפלא למקומות בעלי לחות גבוהה, כגון חדרי אמבט.סוגי גימורי של אריחי גרניט פורצלן

  • אריח מזוגג – מצופה בשכבת גלזורה (אבקת זכוכית צבעונית).
  • אריח מט – נשרף בתנור בחום גבוה מאוד ולאחר בדיקת פגמים, נארז ונשלח ליעד.
  • אריח מלוטש – ניתן ללטש אריחים איכותיים בלבד ובעלי גוף מלא.

ליטוש אריחים גורם להם להיראות מבריקים, מהודרים ומיוחדים. תהליך זה מגביר את עמידות האריח בפני שחיקה ובנוסף, מגדיל את כושר אטימותו.

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: