עקרונות הבישול הבריא במטבח

עקרונות הבישול הבריא במטבח

אנשים נוטים להאמין שהגוף שלנו יודע מה נכון לו והגוף יודע לבקש זאת מאיתנו. בעבר בני האדם היו בדרך כלל ניזונים מסוגים שונים של אוכל אשר היה גודל בסביבתם או נמצא בסביבת המחייה שלהם, בין אם מדובר בגידולים מקומיים או צייד של בעלי חיים שונים. בעבר בני האדם אינם היו חיים בשפע. במהלך המאה ה- 20 עם גידול והתפתחות העידן המודרני והתעשייתי. התחילו בני אדם לצרוך אוכל בכמויות גדולות יותר מבעבר. האוכל הפך ליותר מועבד ותעשייתי מכיוון שהוא נוצר בכמויות גדולות הרבה יותר ובייצור המוני. כמו כן, החלו להוסיף חומרים משמרים וחומרים אחרים אשר הזיקו לגוף האדם, בעיקר בגלל העובדה שהגוף אינו רגיל לחומרים אלו.

תהליך חזרה לאוכל מקורי בריא יותר

בשנים האוחרונות חל שינוי משמעותי בכל תחום האוכל וניתן לראות כי יש מעבר של המון אנשים למאכלים בריאים יותר. אנשים הבינו שמשהו בצריכת האוכל ובאוכל עצמו לא בסדר והתחילו בתהליך של חזרה לאכילת אוכל בריא יותר ולצריכה של מזון בריא. את הגל החדש של צריכת אוכל בריא גילו בתי ספר שונים מעולם המטבחים, הבישולים והאוכל אשר מציעים לימודים וקורסים שונים בתחום האוכל, האפייה והבישול המבוססים בעיקרם על נכנת אוכל בריא וצריכה נכונה של מאכלים בריאים ומזינים יותר.

ישנם קורסים הנמשכים שעות בודדות, מעין סדנה חד פעמית קצרה ויש קורסים שנפרשים למשך של שנה ומלמדים בצורה מקצועים ורחבה יותר את כל עקרונות הבישול הנכון והאכילה הבריאה. בקורסים אלו הרעיון ממש פשוט, להראות לתלמידים שיש חלופה לכל מאכל שאנו רגילים אליו. בבישול המודרני ניתן לראות אנשים המבשלים במטבחים בבית שלהם ומשתמשים בחומרי גלם כגון: שמן, מרגרינה, סוכר וכדומה. חומרים אלו לא בריאים לגוף ואף מזיקים לו. קורסי הבישול ומקצועות המטבח מראים כי יש חלופות לכל חומרי הגלם המזיקים לגופנו.

עולם המטבחים והבישולים הינו עולם המתרחב וגודל בכל יום. ניתן לראות כי אנשים המבשלים במטבח האישי שלהם משקיעים יותר מחשבה על אותו מאכל שהם מבשלים. אנשים מנסים להפחית בחומרי הגלם המזיקים ומנסים להשתמש בחומרים אחרים חלופיים. המטבח הפך להיות מקור של יצירה, השראה ומקום שבו ניתן להראות את האהבה שלנו לאנשים שלהם אנחנו מבשלים. 

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: