מטבחים מודרניים

מטבחים מודרניים

עיצוב מטבחים מודרניים

אם בעבר המטבח נחשב לחלל אשר שימש אותנו לפעולות פונקציונאליות של בישול ואפייה, כיום מושם דגש רב שילוב בין האסתטיות והפונקציונאליות של המטבח. בעשור האחרון ניתן לראות כי בכמעט כל בית המטבח מעוצב בצורה "לא סטנדרטית", תוך דגש על סגנון עיצוב מסוים המתאים לאופי דייריו.

 

מהו המטבח המודרני?

מטבחים מודרניים הם מטבחים במגוון סגנונות חדשניים המוכתבים לנו על ידי הקולקציות החדשות שיוצאות לשוק מדי שנה. אין הגדרה מדויקת למטבח מודרני, אך ניתן לומר כי המטבחים המודרניים הם מטבחים אשר שונים מהסגנון הארכאי של שנים עברו ומייצגים את התקופה בה אנו חיים. כיוון שאנו חיים בתקופה בה הטכנולוגיה התפתחה בצעדי ענק רוב המטבחים הושפעו מהסגנון "ההיי טקי" המשקף מינימאליזם בדמות קווים ישרים, גימורים נקיים וברורים. החומרים מהם בנויים המטבחים הם בדרך כלל מחומרי גלם מסוג אלומיניום ומתכות שונות והצבעים הם צבעים בהירי וצבעים שונים בגווני מט. הדבר היחיד שתמיד נשאר איתנו הוא הבר הביתי. הבר תמיד יהיה מורכב ממשטח ארוך ועבה מעץ עמיד ויושלם על ידי כמה כסאות בר לרוב גם הם יהיו מעץ. את הבר משלבים באזור המטבח, חדר קבלה או אירוח אם יש או באזור הסלון. כיום, ניתן לבחור מטבח מתוך קולקציה קיימת או להחליט על קו סגנוני, חומרים ועיצוב כולל של המטבח עם יועץ מטעם חברת מטבחים או עם מעצב פנים ובהתאם להזמין מטבח בהתאמה אישית.

 

המטבחים של שנת 2012- המאפיינים

  • עיצוב - קווי עיצוב נקיים וברורים המעניקים אשליה של מטבחים מרווחים גם לגבי חללים קטנים. משחק בצבעים בהירים בגווני לבן, אפור ומטאלי אשר משמשים גם הם ליצירת תחושה של מטבח גדול ומואר.
  • הרמוניה - קיים דגש על הרמוניה בין טקסטורות שונות וכן מיזוג בין כל חלקי הריהוט והאבזור במטבח. אם תיכנסו אל מטבח מודרני קרוב לוודאי שמיד תבחינו כי המטבח נראה כמו "סט". החומרים והצבעים מהם עשויים הארונות תואמים לאלו של השולחן והכיסאות וכל הציוד החשמלי והאביזרים הנוספים הם בצבעים מותאמים לצבע הקיר, או חלקי הריהוט השונים הממוקמים במטבח. 'אידיאליזם הרמוני' הוא המאפיין העיקרי של מטבחים מודרניים והמטרה העיקרית של רוב מעצבי המטבחים.
  • שטחי אחסון - אם בעבר נאלצנו לרכוש שידות וארונות ניידים למטבח, דבר אשר יצר לעיתים מראה שלא השתלב עם יתר הפריטים במטבח וכן גרם למטבח להפוך לחלל צפוף. כיום, עיצוב מטבחים תמיד יכלול מטבחים עם מגוון פתרונות אחסון, אך אלו תמיד יהיו חבויים וזאת על מנת לא להרוס את המראה הסגנוני של המטבח. רוב המטבחים המעוצבים  כוללים ארונות שבתוכם מגירות אחסון מיוחדות, קרוסלת אחסון מיוחדת ואפשרויות נוספות. ההמלצה היא תמיד לומר למוכר בחנות המטבחים כי אתם מעוניינים שהוא יראה לכם את כל האפשרויות של פתרונות האחסון. אל תוותרו על העניין , שכן מטבח המאגד פתרונות אחסון רבים יאפשר לכם לאחסן כל דבר ולשמור על מראהו הנקי והמסודר לאורך שנים.

 

מעצבים את הקידמה במטבח

רוב המטבחים המודרניים מתכוננים בצורה כזו שהמכשירים האלקטרונים, כמו למשל תנור האפייה והמיקרוגל יוטמעו בתוך נישה בארונות המטבח. דבר זה מאפשר שמירה על קו עיצוב הרמוני וזאת לעומת העבר, בו כל מכשיר אלקטרוני הועמד בפינה אחרת של המטבח. בנוסף לנישות המיוחדות למכשירים, קיימת תוספת מיוחדת למטבחים המודרניים- אי באמצע המטבח. אי למטבח הוא אותו משטח מוכר להכנת המזון, רק שכאן מדובר על משטח עבודה המוצב במרכז המטבח ומשווה למטבח את אותו מראה מיוחד ומרשים. האי יכול לשמש גם להכנת האוכל וגם כשולחן אוכל.

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: