עיצוב מטבח - בין סגנון מודרני לסגנון קלאסי

המטבח הביתי הפך בשנים האחרונות להזדמנות שלנו ליצור אווירה אישית וייחודית בחדר מרכזי בבית.
כיום, כדי לתת מענה לטעמם האישי של לקוחות רבים, ובהתאם להתפתחות מקצוע עיצוב הפנים ועיצוב המטבחים, יש סגנונות עיצובים רבים. שני סגנונות מרכזיים שמאגדים תחתיהם חלק נכבד מהסגנונות האחרים הם העיצוב הקלאסי והעיצוב המודרני.  
 

העיצוב המודרני

עיצוב המטבח המודרני שם במרכז את הנוחות , הגמישות והפונקציונליות. בארונות ודלתות מטבח זה,  יהיה שימוש בתחליף עץ מסוג אמ.די.אף. הצבעים השולטים יהיו בהירים כגון אפור ולבן. לא יהיה שימוש בפרזול לצורך קישוט, למעט הידיות שיהיו בצבעים מטאליים.
דרכי חלוקת אזור האחסון במטבח המודרני הן מגוונת מאד. הדגש הוא יהיה על ארונות אחסון תחתונים. תוספות יכללו ארונות אחסון עיליים, אי באמצע המטבח שיכלול דלפק וארונות  ועוד, בהתאם לצרכים והדרישות של הלקוח. במטבח המודרני יש שימוש בחומרים שלא תמיד מגיעים לרמת איכותם ועמידותם של חומרי המטבח הקלאסי,

אלו מטבחים זולים בהשוואה למטבחי יוקרה. כמו כן הם מהווים אמירה אפנתית, עכשווית ורעננה. בנוסף לכך, מבנה המטבח הוא גמיש מאד וזמין יותר להתאמה לצרכיי לקוח אישיים, לעומת נוקשות העיצוב היחסית של המטבח הקלאסי. מטבחים אלה ימצאו רבות בדירתו של האדם הממוצע, אשר גר בבניין דירות. זאת עקב המחיר הנגיש, וסטנדרט העיצוב המודרני בדירות רגילות.
 

העיצוב הקלאסי

עיצוב המטבח הקלאסי שם את כובד משקלו על עיצוב מרשים, ומסיביות חומרים. במטבח כזה נעשה שימוש רב בחומרים טבעיים בתצורתם המקורית כגון עץ, ומתכות כמו ניקל ואלומיניום. דלתות וארונות המטבח יהיו במרבית המקרים מעץ מלא. חלוקת הארונות תהיה בסיסית ותתמקד בשני חלקים - עליון ותחתון. כמו כן יהיה דגש נרחב על פרזול למטרת קישוט,

ועיצוב ידיות בשימוש במתכות שונות, ובצבעים מטאליים. בשל סוג החומרים בהם נעשה שימוש במטבח הקלאסי מחירו לרוב יקר יותר ממטבח מודרני, אך עמידותו בפני מפגעים גבוהה יותר. עקב המחיר סוג מטבח נפוץ יותר בבתים צמודי קרקע ובתי יוקרה, ופחות בדירות רגילות. סיבה נוספת לכך היא שעיצוב הדירות הוא לרוב מודרניסטי,
ועיצוב מטבח קלאסי עלול להתנגש עם העיצוב הכולל של הבית. יתרון מרכזי נוסף לעמידותו של המטבח הקלאסי, הוא נצחיות העיצוב שלו. בעוד שסגנונות מודרניים משתנים ומתחדשים בתדירות גבוהה, הסגנון הקלאסי תמיד נשאר באופנה.
 

עניין של טעם ומחיר

בסופו של דבר, ההחלטה בין מטבח קלאסי למודרני היא החלטה שמתחלקת לשניים: היכולת הכלכלית והטעם האישי. חשוב לבחור את סגנון העיצוב שנאהב ונרגיש עמו בנוח, מכיוון שהבית שלנו הולך לארח את המטבח שנבחר לפחות לעשר שנים, אם לא יותר. פן נוסף וחשוב בבחירה בין מטבח מודרני לקלאסי הוא לאיזה סגנון שירותי אחזקה נוחים יותר מבחינה כלכלית ומבינת נותני השירות.
אם זאת, צריך לזכור שעיצוב המטבח אינו יכול להיות מנותק מעיצובו של הבית שלנו, וממסגרת תקציבית בה נוכל לעמוד.

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: