ריהוט ועיצוב המטבח

ריהוט ועיצוב המטבח

עיצוב מטבח המשתלב בעיצוב סלון ועיצוב הבית

מטבח בהיותו אחד החדרים הפעילים בבית חייב להיות מעוצב באופן מזמין, נוח ופרקטי. את המטבח ניתן לעצב באווירה כפרית או כמטבח מודרני, אלגנטי בעל אופי תעשייתי. בחירת הריהוט למטבח תאפשר השגת המראה המבוקש והגשמת החזון העיצובי הרצוי.

 

איזה ריהוט מטבח יש?

בעבר היו מרבית המטבחים סטנדרטיים, מעוצבים כמעט אותו הדבר מלבד שינויים כאלו או אחרים בעיקר הקשורים בצבע חיפוי דלתות ארונות המטבח ובשיש למטבחים בצבעים שונים. היום תהליך עיצוב מטבח הינו מורכב יותר הרי לא פעם כאשר מעצבים מטבח יש להתחשב בעיצוב סלון או בעיצוב הבית בכלל. אחד הגורמים היותר משמעותיים בעיצוב מטבח הוא הקשר שלו עם שאר חלקי הבית בייחוד כיום כאשר לא מעט מטבחים תופסים חלל משותף או כמעט משותף עם הסלון, חדר המשפחה ופינת האוכל.

 

בכדי להשיג את המראה המבוקש אשר יתמזג עם העיצוב הכולל של הבית ועיצוב הסלון יש להקפיד על ריהוט מטבח הולם ומתאים. ניתן לחלק את ארונות המטבח לקבוצות שונות:

  • ארונות מטבח מעץ -  לעיצוב כפרי יתאימו ארונות עץ במראה עץ טבעי או צבוע או אפילו בשילוב עיטורי חריטות עדינות. מטבח בנוי בארונות מעץ אינו מחייב התעסקות מרובה מידי, העץ הוא חומר טבעי עמיד במיוחד אולם חשוב לזכור כי במהלך הזמן צבע העץ נוטה לדהות ולשנות את צבעו. להשלמת המראה הכפרי ניתן להוסיף פריטים משלימים כמו כסאות עץ או אפילו קש.
  • ארונות מטבח במראה תעשייתי – אנשים המעוניינים בעיצוב מודרני תעשייתי, עם מראה נקי יכולים לשלב חיפוי אלומיניום על גבי ארונות המטבח. אלומיניום ניתן להרכבה באופן מלא על גבי כל דלתות הארונות או על ידיד שילובו עם חיפוי זכוכית.
  • ארונות עץ בצביעה מיוחדת – ניתן להשיג מראה מודרני גם ע"י שילוב של ארונות עץ איכותיים הצבועים בצבעים שונים עם ציפויי מט או מבריק להשלמת המראה היוקרתי מודרני.

 

כיום, ישנם אין ספור רעיונות וחומרים אך הדגש בעיצוב צריך להיות על נוחות השימוש והאחסון וכמובן על בטיחותו של המטבח. מטבח, בדיוק כמו עסק פרטי הדורש רישיון עסקים להפעלתו, צריך להיות בטוח לשימוש. בייחוד כאשר מדובר על שילוב של חשמל ומערכת אינסטלציה. אז כאשר אתם מעצבים מטבח חשוב שתקפידו על כל התקנים, כמו ברישוי עסקים, ליצירת מטבח שהוא גם יפה, גם משתלב בעיצוב הכולל של הבית ופונקציונאלי אבל בעיקר בטוח לשימוש(יש ציוד למטבח שהוא לא בטיחותי לשימוש).
 

הסוד להצלחת עיצוב מטבח הוא בדרך בה מתמודדים בחוכמה תוך כדי עבודת הכנה מוקפדת וטובה ומתן תשומת לב לחלוקת החלל, כיוונים, חלונות וכו'.

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: