עיצוב בסגנון כפרי – מודרני

עיצוב בסגנון כפרי – מודרני

הסגנון הכפרי מזכיר לנו את הנוסטלגיות והחזרה אל הבית. העיצוב הזה על אף הרעיון שהוא מעלה בראשנו שמאופיין בדרך כלל במראה כהה ו"עצי" משהו. כיום הסגנון הכפרי מתפתח ומשתלב דווקא על המראה המודרני ויוצר ענף ואפילו כמה ענפים שונים אשר משלבים את הסגנון הכפרי עם נישות ורעיונות שונים שמבססים את העיצוב הכפרי והביתי אבל נותנים לו גם את הקונטרה הדרושה לריכוך האווירה וריכוך העיצובי אותו אנחנו מחפשים כאשר אנחנו מדברים על הצורך הנוסטלגי והחמים.

כתוצאה מכך נולד מושג חדש שמצד אחד יוצר "מוטציה" ומצד שני מהווה אוקסימורון מעניין. שהרי כיצד "עיצוב כפרי-מודרני" יכול להוות מושג הגיוני, שהרי הוא נגזר משני מושגים אשר לכאורה מהווים הפכים גמורים אחד מהשני?

 

מהו המטבח הכפרי המודרני?

המטבח הכפרי המודרני מדגים שילוב בין שני עולמות שונים שתפקידם ליצור שילוב בין העולם הישן לעולם העתידי. ישנן כאלה אשר מתרגמים את השילוב המודרני לסגנון הוינטאג' שיוצר מראה קלאסי אבל כזה שאינו מזניח את המראה הנוסטלגי שעדיין וכנראה תמיד יהיה מבוקש בכל מה שקשור לנושא אדריכלות פנים הבית באופן כללי ובאופן פרטני לעולם המטבחים, גם לאלה המקצועיים וגם לאלה הביתיים.

הפיכת המטבח לכלי אשר משרת גם את האווירה וגם את המטרה העיקרית לשמה הוא נועד יוצר את אותה מוטציה חדשה שדוגלת במראה החם אל מול האפקטיביות והיעילות של המטבח.

הרעיון של המטבח המודרני כאשר מדברים על שילובו עם סגנון המטבחים הכפריים דן בעיקר בשינויים ובפיתוחים הטכנולוגיים. שילוב הפרמטר המהגוני למשל אל מול גוונים בהירים יותר ומערכת חשמל מלאה – זה מדהים באיזו מהירות ובאיזה דיוק ניתן ליצור שני שילובים בחלל אחד באופן סינרגטי.

גם אם אתם חובבי המראה הכפרי הקיטשי יותר, בחירת הגוונים הנכונים למערכת החשמל (תנור, מיקרוגל, כיריים, תאורה וכיו"ב) תיצור את הריכוך הנדרש ותאפיין את המטבח באופן שייתן את התצוגה הנדרשת הלכה למעשה ומצד שני את האפקטיביות והחזותיות הנרכשת.

 

הצבעים המומלצים לעונה – הלבן הוא המהגוני החדש

אחד המיתוסים היותר נפוצים, שבמקרים רבים מתברר כנכון הוא נושא הגוון הכהה והמטבחים הקטנים. מבחינות מסוימות חשוב מאוד לתת את הדעת על התאורה הכללית במטבח. הגוונים הכהים אכן יכולים להשפיע באופן משמעותי על נראות התאורה והבהירות שלה. לכן, כאשר יש לנו מטבח קטן ובעל כניסה מועטת של תאורה מומלץ להשתמש בגוונים בהירים יותר.

כאשר מאפיין התאורה הלקויה, משתלב עם גוונים כהים יותר נוצרת תחושת צפיפות והחשכה. קיימות אפשרויות לתבל את הגוונים הכהים יחד עם פרטים שונים שייצרו את אותה תאורה הנדרשת, בעיקר בנישה מלאכותית, כמו שילובים בהירים, תאורה משלימה ופריטים מעוצבים ו/או כלים בעלי גוונים בהירים שיתנו תחושה של הצפת אור ועיצוב נקי ורך יותר, בשונה מעיצוב כהה שמכביד בדרך כלל על מראה החלל, במיוחד כאשר מדובר על מטבח ועוד יותר כאשר מדובר על מטבח קטן.

זאת ועוד השילוב הקיצוני של הצבעים הוא טרנד נפוץ ולא בכדי כתוצאה מאשליית העומקים שנוצרת בעיצוב עצמו כתוצאה מה"זיגזוג" שבין הגוונים, אותם עומקים הם אלה אשר מאפשרים לנו שילוב גוונים כהים יותר ואווירה כפרית גם במטבחים הקטנים.

 

הכפר לובש גוון פרובנס.

אחת האופנות האחרונות שניתן לראות בתחום העיצוב הכפרי הוא עיצוב פרובנס אשר משלב את המראה הכפרי באופן אלגנטי ועדין יותר עם גוונים שמזכירים את הנופים הקלאסיים של הפרברים האנגליים בשונה מהכפר האירופאי שמאופיין בחיתוך כפרי ו"מיושן" אבל בגוונים בהירים ורכים יותר.

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: