עיצוב נכון למטבח קטן

רבים מכם ודאי סבורים כי רק מטבחים מרווחים וגדולים ניתן לעצב וכי אין טעם להשקיע בעיצוב מטבחים קטנים, אך ההפך הוא הנכון – דווקא במטבחים קטנים חשוב להקפיד על עיצוב ותכנון נכונים, שיתנו תחושת מרווח וגודל במטבח. מטבחים קטנים אמנם נראים מאתגרים מבחינה עיצובית, אך גם אלה יכולים להיות מטבחים מעוצבים, מודרניים, סגנוניים ופונקציונליים. מאמר זה יביא בפניכם את הגורמים שיש לקחת בחשבון כאשר מעצבים מטבח קטן.
 

על מה יש להקפיד בעת עיצוב מטבח קטן?

כדי לעצב מטבח קטן שמצד אחד יקלע לסגנונכם האישי, מצד שני יהיה פונקציונלי ונוח לשימוש ומצד שלישי יתן תחושת מרווח, יש לשים לב לגורמים הבאים בעת תכנון המטבח:
 

חלונות ופתחי אוורור מרובים

חלונות גדולים וארוכים מזכוכית יעניקו תחושה של מטבח גדול, מאוורר ונעים ויכניסו אור טבעי לחלל הקטן. מטבחים קטנים אף זקוקים לפתחי אוורור מקסימליים בכדי לשמור על היגיינה ועל כניסה ויציאה של אוויר. המנעו משימוש בתריסים בגוונים כהים וממסגרות עבות שגורמות לחלונות להראות קטנים יותר והעדיפו חלונות עם פרופיל בלגי ומסגרות בהירות.
 

צבעים בהירים

ככל ששטח המטבח קטן יותר, חשוב לעצב את המטבח בצבעים בהירים יותר כגון לבן, קרם ופנינה. השתמשו בצבעים בהירים גם בקירות ובארונות המטבח וגם בפריטים נלווים כגון שטיחים ווילונות. צבעים בהירים יצרו תחושה של חלל גדול ומרווח יותר לעומת צבעים כהים וחמים שעלולים ליצור תחושת צפיפות ולהקטין את המטבח אף יותר.
 

בניה מחומרים קרים

כמו לצבעים, גם לחומרים ממנו בנוי המטבח יש חשיבות בתחושת המרווח במטבח. עץ מלא וחומרים חמים כמותו יוצרים תחושת צפיפות ודחיסות. העדיפו להשתמש בחומרים קרים ובהירים יותר כמו פורמייקה ונירוסטה, שגם יעניקו למטבח מראה מודרני וחדשני וגם יתנו תחושה של מטבח גדול ומואר יותר.
 

פתרונות אחסון חכמים

במטבח קטן חשוב במיוחד לתכנן את מקומות האחסון בו בצורה חכמה, כדי שלכל פריט יהיה את מקומו לא יווצר בלאגן בכל בישול. תוכלו למצוא כיום היצע גדול של פתרונות אחסון פרקטיים כמו ארונות ומגירות עמוקים בעלי שטחי אחסון מקסימליים, ארונות מטבח חכמים עם דלתות הזזה ומדפים נשלפים ועוד.
בנוסף לכך, השתמשו בווים לתלייה של מגבות וכפפות ואפילו כוסות, סירים ומחבתות. שימו לב גם לרכוש מכשירים קומפקטיים שניתן לפרקם ולאחסנם בקלות כאשר הם אינם בשימוש, בכדי למנוע עומס במטבח.
אם אתם עומדים בפני כניסה לבית עם מטבח קטן, או שאתם עורכים שיפוץ למטבח הקטן שלכם - אתם אמנם לוקחים על עצמכם אתגר לא פשוט, אך זכרו שגם במטבחים קטנים טמון פוטנציאל דקורטיבי ענק. באמצעות תכנון חכם של המטבח שלכם, תוכלו גם אתם להנות ממטבח פונקציונלי ומעוצב.

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: