מטבחי פורמייקה - לא מה שחשבתם

מטבחי פורמייקה - לא מה שחשבתם

אחת הסוגיות בהן נכון לדון במהלך שיפוץ או בניה מחדש, היא המטבח אותו נכון להתקין בביתכם, תוך מחשבה עכשווית אך במקביל תוך מחשבה לעתיד ומתוך הבנה שמטבח זה עתיד לשמש אתכם בעשורים הבאים. חשוב לזכור כי לכל תקופה העיצוב המאפיין אותה ועל כן נכון לבחור מטבח הבנוי מחומרי גלם שיכולים לשרוד את התקופות שיבואו עליכם לטובה ולא להתפתות לעיצוב עכשווי שסביר שלא יהיה אופנתי בעוד מספר שנים. אם שמעתם או ייעצו לכם על מטבחים מפורמייקה, זה הזמן להכיר את חומר הגלם שהיה נפוץ בשנות ה – 70 ועושה עלייה מחודשת היום.


כך תבחרו את המטבח הבא שלכם

מטבחי פורמייקה הפכו בעת הנוכחית למבוקשים על ידי רבים ולא בכדי. הפורמייקה מגיעה במגוון נרחב של טקסטורות, צבעים וגימורים מרהיבים וזאת תוך ייצור בטכנולוגיות מתקדמות המאפיינות את התקופה הנוכחית. המגמה כמו גם הדעה הרווחת כי הפורמייקה היא מוצר זול הלכה ונעלמה מהעולם ואת מקומה תפסה הידיעה כי פורמייקה בהחלט יכולה להיות חלק בלתי נפרד ממטבח יוקרתי ומרהיב.

העובדה שפורמייקה נתפסה כמוצר זול נעוצה בעובדה שבשנים עברו הייתה הפורמייקה מגיעה כציפוי אפרורי ומתקלף מה שלא נכון עוד כיום. הפורמייקה מאופיינת כיום כחומר עמיד, אסתטי ומרשים ויעידו מעצבי המטבחים כי העבודה עם הפורמייקה בכל הקשור לעיצוב המטבח הפכה ללהיט שאין אודותיו עוררין.
 

מטבחי פורמייקה - לא מה שחשבתם


הכירו את הפורמייקה

אם אתם שוקלים לרכוש מטבח שחומר הגלם שלו הוא פורמייקה, כדאי שתכירו את החומר שעתיד לשמש אתכם בשנים הבאות. פורמייקה הוא חומר גלם העשוי שכבות של נייר אריזה אותן סופגים בחומר נוזלי בשם מלמין ומעל מכסים הכל בשכבה אותה כולנו מזהים כפורמייקה. תהליך ייצור הפורמייקה כולל כבישה בחום גבוהה לצד לחץ רב עד שמתקבל לוח קשיח. כל אחד מהלוחות המיוצרים נע בעובי שבין 0.6 מ"מ לבין 30 מ"מ ובמרבית המטבחים ניתן למצוא לוחות פורמייקה בעובי של מילימטר אחד.

 

לכל אחד המטבח אליו הוא מתחבר

הפורמייקה היא חומר גלם איתו ניתן לעבוד רבות, החל מבחירת הצבע, דרך הטקסטורות, הגימורים ומה שביניהם וזו כשלעצמה הסיבה בשלה רבים מתחברים לפורמייקה ומוצאים בה את אשר חיפשו. כל אחד ואחת, יכולים לבחור בין פורמייקה חלקה לבין פורמייקה בצבעים מגוונים ולעיתים אף שילוב של מספר צבעים בהתאמה ואם זה לא מספיק, יכול כל אדם לבחור את רמת החספוס הנעה בין מרקם משי ועד מרקם קטיפתי. היופי שבפורמייקה היא היכולת לחקות מראה של עץ טבעי לחלוטין, ואף לקבל החלטה בין פורמייקה מט למבריקה.
לסיכום – האופציות לבחירת מטבח המיוצר מפורמייקה הן רבות ומגוונות ועל כן כל אדם יכול בקלות יחסית למצוא את מבוקשו ולהתאים את התקציב למטרה. האפשרויות הן בלתי מוגבלות ועל כן עוד לפני שאתם בוחרים לעצמכם את המטבח המועדף עליכם, גשו להתרשם ממטבחי הפורמייקה אותם מייצרים בעת הנוכחית.

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: