מהם החומרים מהם עשויים כיורים כיום?

מהם החומרים מהם עשויים כיורים כיום?

כיורים הפכו בשנים האחרות לפריט עיצובי לכל דבר. מלבד הצורך בהם והשימוש היומיומי של כל אחד מאיתנו בכיורים במטבח ובחדרי האמבטיה והשירותים, הכיורים זוכים להתייחסות עיצובית מיוחדת תוך כניסתן של מגמות עכשוויות בדרך ליצירתם. בין אם מדובר בכיורים שקועים, גבוהים, מעוגלים, מרחפים או עומדים- כיורים הפכו ממזמן חגיגה לעיניים בזמן נטילת הידיים. חלק חשוב בבחירת הכיור הוא בחירת החומר ממנו יהיה עשוי. ישנם חומרים רבים היום זמינים בשוק, וחשוב להכיר כל אחד מהם בדרך להשגת הכיור המושלם עבורכם.

כיורים אקריליים

כיורים אלה משלבים אבן- קרי גרניט או קרמיקה, יחד עם חומרים אקריאליים נוספים (סיליקרון, סוליקוורץ ועוד). כיורים אלה הם בהירים ולפיכך יוצרים מראה אסתטי ונעים לעין. הם עמידים במיוחד בפני שריטות, לכן מחזיקים מעמד לאורך זמן ונפוצים מאוד בשוק. חומר זה רגיש לכתמים וללכלוכים מצד אחד, אך מצד שני מתנקה בקלות יחסית.

כיורי קוריאן

חומר הקוריאן המורכב ממינרליים ואקריליק הפך נפוץ מאוד בשנים האחרונות. מדובר בחומר גמיש ביותר וחזק, דבר ההופך אותו לעמיד בפני חומרי ניקוי וחומרים אחרים אשר ימצאו עצמם בסביבת הכיור. חומר הקוריאן שומר על הצבע שלו ועל הברק שבו לשנים ארוכות. על אף מחירון היקר יותר ביחס למתחריו בשוק, מעניק הוא לבעליו איכות ללא פשרות, תוך זיקה ניראותית לחומר השיש. יתרון גדול של כיורים מקוריאן הוא הקלות שבתיקונם: במקרה שהכיור נסדק ניתן בין רגע לתקן אותו ללא כל צורך בהחלפת הכיור כולו. הניראות בתום העבודה תהיה זהה לניראות הכיור ההתחלתי. דבר חשוב נוסף הוא הפן הביטחותי שבחומר שהופך אותו לידידותי במיוחד לסביבה ולילדים- החומר עומד בתקנים העולמיים לבטיחות ואש.

כיורי נירוסטה

כיור במראה תעשייתי אשר בעבר ניתן היה לראות אותו במטבחים אחוריים של בתי עסק. עם פריצת הזרם המודרניסטי חומר הנירוסטה עבר מהפך ונכנס אל תוך העיצוב הביתי, כל שצריך הוא להתחבר למראה המתכתי. מחירם של כיורים אלה זול, והם עמידים ביותר- לא נכתמים בקלות ושטיפתם היא הקלה ביותר. על אף מחירם הזול חשוב להקפיד על מתכת עבה (כ- 1.2 מ"מ לכל הפחות) וכמובן על מתכת אל-חלד איכותית שתלווה אתכם שנים רבות.

כיורי חרס

כיור עתיק ומוכר אשר עמיד לאורך זמן. בעבר היה זה הכיור הנפוץ ביותר מכיוון שחומר החרס נחשב לחזק, עמיד ובוהק, אך בעקבות חשש להתפוצצות של החומר ועלייתם של חומרים זמינים נוספים איבד מעט את תאוצתו בשנים האחרונות.

כיורי זכוכית

כיור מיוחד מאוד אשר לפני רכישתו יש לבחון האם התקנתו תוכל להתרחש במקום המבוקש. השימוש בזכוכית יוצר תחושת מרחב ופתיחות לחלל וניתן להשיגו במספר רב של צבעים. כיור זה פחות מתאים למשפחות צעירות עם ילדים קטנים בגלל החשש מהתנפצות הכיור בעקבות מכה חזקה.

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: