טיפים לבחירת מערכת של כיריים גז

כאשר אתם מתכננים את המטבח שלכם, מן הסתם אחד מהרכיבים החשובים ביותר היא מערכת הכיריים שבה אתם מתכוונים לעשות שימוש. לפני הכל, עליכם לקבל החלטה מאד חשובה - האם אתם רוכשים מערכת של כיריים חשמליות או של כיריים גז? רוב הישראלים בוחרים היום במערכת של כיריים גז ממגוון רחב מאד של סיבות.
אחת מהסיבות המרכזיות היא ללא ספק המחיר. מערכות של כיריים גז הן תמיד זולות באופן משמעותי יותר ממערכות של כיריים חשמליות. הדבר מאפשר לכם לרכוש מערכת איכותית במיוחד של כיריים גז, במקום להתפשר על מערכת כיריים חשמליות במחיר נמוך יותר.
יתרון נוסף לכיריים שמופעלות באמצעות גז, הוא בתשלום החשבונות שלכם. בעוד שהכיריים החשמליות צורכות לא מעט חשמל והדבר ניכר בחשבון שיש לשלם, הרי שהתשלום עבור הגז הוא נמוך פי כמה, ולכן הדבר מהווה סיכון ניכר. כמו כן, כיריים גז מאפשרות לבצע בישול מדויק יותר, שכן ניתן לשלוט בצורה טובה יותר על עוצמת החום.
 

אז איך בוחרים את הסוג הטוב ביותר?

כשאתם בוחרים מערכת של כיריים גז עבור הבית שלכם, יש כמה טיפים ושיטות שיעזרו לכם לבחור את המערכת הטובה ביותר שיש. ראשית, יש לשים לב בעצם לכמות הפלטות שיש לכם על הכיריים. רוב מערכות הכיריים שמופעלות באמצעות גז, מספקות לכם ארבע פלטות חימום שונות. זה מספיק כמעט לכל האנשים, ולרוב זה אפילו יותר מידי. רק אם אתם עוסקים בבישול יומם ולילה בלי הפסקה, כדאי לשקול לרכוש מערכת של כיריים גז עם חמש או שש פלטות.
עוד טיפ שכדאי לשים לב אליו, הוא ההפעלה של הכיריים. יש היום מערכות של כיריים גז אשר בהן ניתן להצית את האש באמצעות לחיצה על שני כפתורים שונים, לעומת מערכות שבהן נדרשת לחיצה על כפתור אחד בלבד. היתרון המרכזי בכך הוא כמובן בנוחות. אם אתם עובדים מול הכיריים, סביר להניח שאתם מחזיקים ביד שלכם מחבת, סיר, כף, או כל כלי אחר, ולכן יש לכם כבר יד אחת שלא פנויה במיוחד. מערכות עם כפתור הדלקה אחד, יקלו עליכם כמובן את המלאכה.
עוד טיפ שחשוב לשים לב אליו הוא המיקום של המצת. ניתן למצוא היום מערכות עם כיריים גז אשר בהן המצת הוא בולט וגדול מאד, לעומת מערכות בהן המצת הוא יותר סמוי ופנימי. מומלץ בחום לבחור את המערכות עם המצת הפנימי, אשר לא יצבור לכלוך מיותר.
 

לשים לב גם לבטיחות

אחד הדברים בחשובים ביותר ברכישה של כיריים גז, היא בשאלה של הבטיחות שלהם. כידוע, יש למנוע מצב של התפשטות גז במידה והברז פתוח ויש חשש לדליפה. מצב כזה אפשר לפתור, אם אתם פשוט רוכשים מראש כיריים גז שיש להם מנגנון בטיחות מיוחד, שיאותת לכם מתי הברז פתוח, יעצור את הדליפה, ויתריע בפניכם לסגור את הברז.

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: