כיצד בוחרים ריצוף למטבח

כיצד בוחרים ריצוף למטבח

שיפוץ דירה או עיצוב של בית חדש עשוי להיות תהליך ארוך ומייגע. יש לבחור צבעים לקירות, ריהוט מתאים לכל חדר, כיצד יחולקו החדרים השונים, כיצד יעוצבו חדרי האמבטיה והשירותים, מה ימלא את חלל הסלון ועוד. אחד החדרים החשובים ביותר בבית הוא חדש המטבח. בני הבית מבלים זמן רב במטבח לצורך בישול, אפייה, אכילה של ארוחות משפחתיות, וגם לצורך קיום שיחות משפחתיות נעימות. על כן, עיצוב חלל המטבח, הנוחות, הפונקציונאליות והאווירה הנעימה חשובים מאוד בעת תהליך השיפוץ. עיצוב ושיפוץ מטבח כוללים: עיצוב ובחירה של תאורה מתאימה מעל משטחי העבודה ובחלל כולו, בחירת מוצרי החשמל השונים, עיצוב פינת הישיבה, עיצוב של ארונות במטבח, בחירת קרמיקה לכיסוי של הקירות וכמובן, איך לא, הריצוף.
 

סוגים שונים של קרמיקה למטבח?

 

בעת בחירה של ריצוף למטבח עלינו להתחשב בפרמטרים שונים כמו: התאמה של אריחי הריצוף לצבעי המטבח כולו, ולריצוף של שאר הבית, בחירת סוג ריצוף עמיד ביותר בפני גרירה של כסאות ושולחנות, או נפילה של חפצים שונים, בחירת אריחים עמידים שצבעם אינם מתבלה עם הזמן, וכמובן בחירת ריצוף על פי טעמכם האישי אשר מקנה אווירה טובה ונעימה במטבח, וגורם לו להראות מרווח ופתוח. בעת בחירה של ריצוף, תוכלו לבחור מבין מספר סוגים של אריחי קרמיקה:

גרניט פורצלן: גרניט פורצלן הוא אחד מסוגי הריצוף הנפוצים והפופולאריים בישראל. אחד היתרונות החשובים ביותר של אריחי קרמיקה אלו הוא העמידות לאורך זמן, גם בתנאים קיצוניים. בעת תהליך הייצור של אריחים אלו יוצקים את הצבע של האריח לאורך כל תהליך ההכנה, כך שנוצר מצב בו הצבע יצוק לכל אורך שכבות האריח, וכך הוא אינו נשחק לעולם. נוסף על כך, ייצור אריחים אלו נעשה בתנאי חום של כ- 1220 מעלות צלזיוס. תהליך שריפה זה סותם את החורים המקרוסקופיים הנוצרים בעת תהליך הכנת האריחים, והופך את האריח לעמיד בפני חדירה של מים.

פורצלן פול בודי: אלו הם אריחים אשר עשויים משכבה אחת בלבד, והם אינם מזוגגים או מלוטשים. למעשה, חוסר הליטוש מעניק יתרון גדול מאוד לאריחים אלו, והופך אותם לבלתי ניתנים לשחיקה. החיסרון הגדול של אריחים אלו הוא שהם נוטים להתלכלך.

פורצלן מלוטש: מדובר באריחים אשר אינם עוברים תהליך של זיגוג, מה שהופך אותם לעמידים בפני ספיגת נוזלים.

 

מה חשוב לדעת על התקנה ותחזוקה של הריצוף

 

התקנה של ריצוף קרמיקה צריכה להיעשות על ידי בעלי מקצוע מיומנים ומנוסים. התקנה לא נכונה של הריצוף יכולה לגרום לשברים באריחים, להרמה או תזוזה של מרצפות, וליצירה של משטח לא חלק. חברת שיפוצים אחראית ומקצועית לרוב מעניקה אחריות על תהליך הריצוף, אשר נמשכת לאורך שנים, כך שאם אחד האריחים מתפרק או נסדק, ניתן לפנות אל החברה לצורך התיקון.

תחזוקה של ריצוף למטבח נעשית בצורה פשוטה מאוד. החנויות השונות משווקות חומרים לניקוי אריחי קרמיקה, אשר אוטמים את האריחים, ממזערים את יצירת הכתמים, ומונעים ספיגה של מים והרס. חשוב לנקות את האריחים בחומרים אלו בשילוב של מים, וכך תקבלו ריצוף עמיד לאורך זמן.

 

עשו את הבחירה הנכונה


בחירת ריצוף למטבח היא החלטה המצריכה מחשבה. לכן, קחו לכם את הזמן, בדקו את האופציות השונות, ובחרו באופציה הטובה ביותר בעבור המטבח שלכם. 

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: