5 טיפים לתחזוקת ארונות המטבח

5 טיפים לתחזוקת ארונות המטבח

ארונות מטבח ככל שיהיו יפים ומפוארים זקוקים לתחזוקה שגרתית כדי לשמור על המראה האלגנטי שלהם. ארונות המטבח שלנו משמשים אותנו לאחסון מוצרי מזון ולאחסון כלי בישול שונים. שימוש מוגבר, פתיחה וסגירה של דלתות וארונות ופעולות הבישול עצמן גורמות ללכלוך רב ולבלאי מואץ של ארונות המטבח ועלול לפגום בהיגיינה הנחוצה לטיפול במזון.

ביצוע תחזוקה טובה ונכונה, יגרמו לארונות המטבח לשמש אתכם לאורך זמן ויישארו בוהקים מניקיון ומטופחים בכל עת. כדי לשמור על מראה המטבח ולבצע תחזוקה נכונה של ארונות המטבח אנחנו נזדקק למספר חומרי ניקוי מתאימים וגם סט כלי עבודה מקיטה יועיל לנו מאוד.

בשורות הבאות נפרט 5 טיפים לתחזוקה נכונה של ארונות המטבח שלכם:

 

1# ניקיון חיצוני באופן שוטף

לאחר כל פעולת בישול במיוחד לאחר בישול ארוך הכולל טיגון ושימוש במוצרי מזון רבים או מכתימים, נקו את המשטחים במטלית לחה, מיד לאחר מכן השלימו את הניגוב במטלית יבשה. כך תמנעו משומן, תבלינים ומים להישאר ככתמים על גבי הדלתות בארונות שיפגמו באסתטיקה הכללית של המטבח. מדי תקופה או כאשר הכתמים קשים במיוחד השתמשו באחד מתרסיסי הניקוי שניתנים לרכישה בסופרמרקטים. דאגו לבחור תכשיר מותאם לחומר של הדלתות במטבח שלכם.

 

2# כיוון דלתות

לעיתים אנו חווים צניחה של הדלת והתרופפותה. לצורך תיקון והחזרת הדלת למקומה, אנו נשתמש במברג מתוך כלי עבודה מקיטה שלנו ונכוון את הדלתות מחדש. הכיוונון של הצירים נעשה באמצעות הברגה פנימה או החוצה של הברגים בציר עצמו אשר אחראים לכיוון פעולת הפתיחה או הסגירה ועל יישור הדלת.

 

3# החלפת צירים

כאשר דלת הארון במטבח אינה נסגרת כראוי בשל צירים שהתבלו, הפונקציונליות שלה נפגמת ובסופו של היא עלולה לצאת ממקומה. במקרה כזה, אין ברירה אלא להחליף את שני הצירים של הדלת כדי שהיא תהיה מאוזנת. יש לחבר את הצירים אל דופן הארון באמצעות ברגים ומברגה מכלי עבודה מקיטה שברשותכם ואחר כך אל הדלת עצמה. בצעו כוונון של בורגי הפתיחה והסגירה ובורג היישור.

 

4# תיקון מגירות

מגירות שעמוסות חפצים כבדי משקל או כאשר הן בשימוש מוגבר עלולות להיתקע או לקרוס. הסיבה יכולה להיות מסילה שיצאה מהמקום או בלאי שלה כתוצאה מחלודה. במקרה זה יש לפרק את המסילות הישנות ולהחליפן בחדשות. עבודות הפירוק, ההברגות והחיבורים יהיו קלים יותר כאשר תשתמשו במברגה חשמלית מתוך כלי עבודה מקיטה שלכם.

 

5# ניקיון פנימי של הארונות

מומלץ מדי תקופה להוציא את כל תכולת הארון ולנקות את המשטחים הפנימיים באותו אופן המומלץ לניקוי המשטחים החיצוניים. גם ארונות סגורים עשויים לצבור אבק או להיות מוכתמים כתוצאה ממוצרי מזון המאוחסנים בהם.

לסיכום, כדי שתוכלו ליהנות מארונות המטבח שלכם לאורך זמן כדאי לנקות ולתחזק את הדלתות, המגירות ופנים הארונות בתדירות גבוהה. כך תשמרו על מראה חדש ונקי ואף תשמרו על היגיינה שקשורה בטיפול במזון.

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: