טיפים לבחירת סכיני שף

טיפים לבחירת סכיני שף

סכיני שף – מבחר ענק

סכיני שף הינם סכינים ייעודיים להכנת מזון, שכל אנשי המקצוע בתחום הכנת המזון, לרבות שפים, משתמשים בהם. המבחר של סכיני שף הוא ענק, וניתן לאומדם לפי סוגים שונים, בעלי איכויות משתנות, שלכל סוג יש תת סוגים רבים, בגדלים שונים ובלהבים מתחלפות.


לכל שף יש את הסכין האהובה עליו, כמו לכל איש מקצוע או אומן בתחומים היצירתיים. הרי בישול והכנת מזון הם אומנות בפני עצמם, ויש חשיבות רבה לכלי העבודה בהם עושים הטבחים שימוש בשעת היצירה.
המבחר הענק אינו מאפשר לכל אחד לדעת בדיוק מה הוא רוצה מבלי הכוונה מקצועית, מטובי השפים או טובי המומחים בתחום הסכינאות והלהבים. ניתן להתייעץ עם מיטב אנשי המקצוע בתחום בכל דרך, כדי לבחור את הטוב ביותר, ואת המתאים ביותר לכל אחד מהם.

 

כיצד לבחור סכיני שף טובים ומתאימים?

כיצד נבחר את הסכין הטובה ביותר מכלל סכיני שף שונים? שאלה מצוינת עבור אדם המתעניין בתחום, ורציני לגביו. ניתן להתייעץ כאמור עם שפים שונים, אך באם ההתחלה אינה ברורה דיה, ניתן לעקוב אחרי מספר עקרונות:

  • גודל הסכין הדרושה, שכן סכיני שף נמדדים בגודלם על פי המזון אותו הם אמורים לחתוך.
  • חוד להבה של הסכין הדרוש, שכן סכיני שף שונים נמדדים בלהבם ולא בידיתם.
  • ידית הסכין הדרושה – אם נוחה כשהיא ארוכה/ קצרה או עבה/ דקיקה.
  • ייעוד מסוים לכל סכין שף שעשוי לענות על צורך מסוים של השף בחיפושו אחר סכיני שף שונים.

 

סכיני שף – חובה בכל מטבח המכבד את עצמו

אין להתפשר על סכיני שף, שכן ההתפשרות על סכיני שף גוררת לאחר מכן שעות של חיתוך בשר או מוצרים קפואים אחרים, ללא הצלחה ועם השקעת כוח רבה מהרגיל. כמו כן, יש והיא גוררת עימה חיתוך גס של חומרים עדינים ורכים(כמו סושי), שהיו יכולים לקבל מראה תואם יותר למנה האנינה, במידה והסכין הייתה יותר מתאימה.
לכל סוג של סכיני שף שונים יש תפקיד שאותו הם ממלאים, ובאמצעותו הם משפרים כל מנה.

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: