חשיבות איכות החומרים בבחירת מטבחים

חשיבות איכות החומרים בבחירת מטבחים

בתכנון מטבח ובעיצובו ישנה חשיבות רבה לבחירת החומרים. מטבח הוא מקום שתכולתו חשופה לחום ואף לאש, לחות ואף לרטיבות. לבד מהשיקול האסתטי, הדקורטיבי, העיצובי, קיימת חשיבות רבה אף יותר לבחירת טיב החומרים ולאיכותם, לחוסנם ולעמידותם. חומרים כגון שיש ואלומיניום (שאין כמוהו עמיד וחסין בפני אש ומים, חלודה ושאר גורמי שחיקה) הם חומרים שאיכותם מהווה ערובה לשימור איכותו ומראהו היפה של המטבח.

מאחר שרבים אוהבים עץ, בעיקר בשל האווירה החמימה והביתית שהוא משרה, חשוב לבחור בעץ איכותי וחזק, ולהרחיק ממנו מים ואש.

תכנון מטבח חדש הוא הזדמנות מצוינת לבחירת חומרים איכותיים אבל ניתן להשביח את איכותו של מטבח קיים כשעושים בו שיפוץ ולשדרגו באמצעות חומרים איכותיים ועמידים יותר. שיפוץ מהווה גם הזדמנות להפיק לקחים ולשנות את מה שניתן, אם ניתן, בו, כגון להוסיף נישה מגבס, לשנות מיקום מוצרים מסוימים, לבנות ארונות ומדפים שהשימוש בהם נוח יותר. שיפוץ מטבח הוא גם הזדמנות, במקומות שבהם הדבר ניתן, להרחיבו, על מנת להקל על העבודה בו.

מטבחים רב תכליתיים

מטבח מודרני הוא מטבח שמשדר יוקרה ועם זאת הוא אזור נוחות המשרת את השוהים בו- מי להכנת אוכל, מי לאכילה, מי לעבודה ומי לאירוח. מטבחים כיום הם רב שימושיים או רב תכליתיים.

כאשר מתכננים או משפצים מטבחים חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע. כשמתחילים מאפס הכול קל ופשוט יותר, אבל לא אחת אתגר גדול יותר ניצב דווקא בפני מי שמתכננים שיפוץ. הם יודעים, מן הסתם, מה הם רוצים לשנות, כיצד לשוות למטבח מראה חדשני ומודרני יותר, כיצד להגן היטב על גורמי סיכון פוטנציאליים כגון שקעי חשמל, תנור אפייה, כיריים ועוד- שהרי לא תמיד ניתן להשגיח על הילדים הקטנים המסתובבים בבית...

על מנת להפוך את המטבח למקום שישרת את דיירי הבית באופן המיטבי חשוב לתכנן ולעצב אותו לאחר אפיון והגדרה של הצרכים, הדרישות, ההעדפות והציפיות. מאחר שיש כיום לא מעט אנשים שעובדים חלק מהזמן מביתם, רבים מעדיפים לעבוד במטבח, לכן בתכנון הבית ו/או בשיפוצו רצוי לחשוב גם על הקצאת מקום מסוים במטבח שבו ניתן יהיה לעבוד באמצעות מחשב נייד- מה שמצדיק, לדוגמה, הוספת אי, אשר בין שאר השימושים המיועדים לו יהווה מקום שנוח לעבוד בו.

השוק מציע מגוון גדול של יצרניות מטבחים. רבות מהן מסוגלות להציע לכם מטבח אישי, שיתוכנן ויעוצב בדיוק לטעמכם. שווה וחשוב לעשות סקר שוק, להתוודע אל בעלי מקצוע רבים, לחפש מידע במקומות שונים, לקבל עצות חוות דעת והמלצות ממי שתכננו ועיצבו מטבח והם יוכלו, בוודאי, לשתף אתכם בניסיון שלכם ובכך, אולי, למנוע מכם טעויות שתיקונן יחייב השקעה כספית לא מבוטלת.

מטבחים הם עולם שלם. על מנת להכירו ולהתמצא בו כדאי וחשוב ללמוד על אודותיו לפני שאתם בוחרים מטבח.

 

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: