התאמת המטבח לעיצוב הפנים של שאר הבית

התאמת המטבח לעיצוב הפנים של שאר הבית

כריכת הדיון בסוגיית עיצוב המטבח כחלק מהותי ובלתי נפרד מעיצוב כלל מתחם הבית נובעת ממרכזיותו של המטבח בביתם של רבים. אם בעבר נתפס המטבח במתחם שמיועד בעיקר לנשים שהיו- ורבות מהן עודן- מופקדות על הכנת האוכל –הרי כיום שוב הוא אינו נחלתן הבלעדית: רבים מייחדים חלק מהמטבח לפינת עבודה ולפינת אירוח. הרחבת השימוש במטבח ובהתאם לכך הצורך בעיצובו כמתחם שמרבים לשהות בו גרמה ליצירת מגמות עיצוב פנים חדשניות, המהוות ביטוי לשינוי באורח החיים בכלל ושל צעירים במאה ה- 21 בפרט.

 

מטבח גדול, מפואר ומאובזר, מהווה חלופה טבעית לסלון. משפחות מתכנסות ומארחות בו. היתרונות ברורים. לא צריך לשנע ולנייד את המזון והמשקאות למרחק רב  ולהסתכן בלכלוך הסלון. הכל קרוב, נגיש, זמין, בהישג יד, במרחק אפס. גם לאחר ארוחה דשנה קל לנקות את המקום.

 

מגמה נוספת הרווחת בעיצוב מטבחים באה לידי ביטוי בעיקר בבתים חכמים, שבהם ניתן לבצע שורה של פעולות מבלי לקום מהכיסא- באמצעות לחיצה של שלט רחוק המהווה בקר פיקוד מושלם. כך ניתן לשלוט על פתיחת תריסים וסגירתם, על הפעלת מכשירים חשמליים שונים ועוד.

 

שיפוץ מטבח ועיצובו מחדש באופן שישדר יוקרה והידור מניע זוגות צעירים לבחור בקפידה את הריהוט ואת כל  הציוד, הפריטים והאביזרים. הדגש הוא אל נוחות ועל יופי, על דקורטיבי ועל אפקטיבי. כך ניתן לראות, לדוגמה, מחיצות גבס ובהן גומחה המיועדת ומיוחדת למסך פלאזמה, גופי תאורה שקועים המאירים גם כשהבית רובו ככולו חשוך ויוצרים אפרט עיצובי ודקורטיבי מושלם.

 

דגש חזק מושם על טיב החומרים ועל איכותם. מבחן הזמן מוכיח כי שווה וכדאי לרכוש ציוד שאולי עלות רכישתו יקרה אבל משך הזמן של השימוש בו, התועלת שניתן להפיק ממנו וההנאה הכרוכה בו מצדיקים את המחיר והופכים אותו לכדאי.

הרצון ואף הצורך בעיצוב מטבחים נובע בין השאר מהיותם מתחמם פתוחים אל  הסלון ויצרים זרימה טבעית של אוויר ושל אווירה. המטבח אינו יחידה סגורה, נפרדת, שהיא קודש קודשים רק להכנת מזון ולאכילתו.

היות שהדגש הוא כאמור על יצירת המטבח כאזור נוחוּת, יש רבים הבוחרים משטח עבודה גדול, יצירת אי במרכז המטבח המקל הן על הכנת המזון, הן על הגשתו והן על חיסול השולחן לאחר סיום אכילתו.  זו גם הסיבה לחללי אחסון גדולים, שהחלוקה הפנימית בהם מקלה על אחסון הכלים ושליפתם בעת השימוש בהם.

 

לבחירת צבע יש קשר ישיר לעיצוב אבל גם לשיקולים פרקטיים. יש מי שיעדיפו צבעים כהים משום שהם מבליעים כתמים וכך קל יותר ליצור מצג של מטבח נקי...
על מנת ליצור אפקט עיצובי אחיד בכל מתחמי הבית וחלליו מומלץ להפקיד את מלאכת תכנון הפנים ועיצובו בידי איש מקצוע אחד שיראה את כל מכלול הבית כיחידה אחת שלמה.

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: