בבואכם לעצב את הבית חשוב מאוד שתקדישו זמן ותשומת לב לחלק הכי מרכזי בבית – המטבח. המטבח הוא המקום בו כל אחד מבני המשפחה יבלה הרבה מאוד זמן, בין אם לצורך הכנת אוכל, בין אם לצורך הכנת שיעורי בית, קפה של בוקר וכמובן ארוחות משפחתיות סביב השולחן.

על מנת שתוכלו ליהנות מהחלל הזה באופן המיטבי מומלץ מאוד להיעזר בטיפים הבאים, שיהפכו את המטבח שלכם למטבח מדהים ויצרפו אותו לרשימת המטבחים המדהימים שמככבים בקטלוגים לבתים מושלמים.

 

להתייעץ עם מעצבת

הטיפ הראשון למטבחים מדהימים מתחיל בתכנון. חשוב מאוד להתייעץ עם מעצבת פנים. בין אם אתם מתכננים בית מאפס או בין אם אתם מעוניינים בשיפוץ, שכירת שירותיה של מעצבת פנים תסייע לכם מאוד להפוך את המטבח שלכם למקום מצוין גם מבחינה פונקציונלית וגם מבחינה עיצובית.

יש המון אופציות למטבחים מדהימים. תוכלו לעיין לפני בקטלוגים במגוון הדוגמאות ולחשוב יחד עם המעצבת על הכיוון שהכי מתאים לאופי שלכם ולנתונים של הבית.

 

בחירת מיקום

חלק חשוב מאוד בעיצוב המטבח, גם אם מדובר בבית חדש וגם אם מדובר בשיפוץ של מקום קיים הוא בחירת המיקום למטבח. מומלץ מאוד למקם את המטבח באזור בבית עם הכי הרבה חלונות מכמה סיבות עיקריות:

חלונות יאפשרו לכם לאוורר את הבית בזמן הבישול והריח יוכל להתנדף. בנוסף, הם יכניסו אור לחלל המשפחתי הזה וכמובן ישרו אווירה הרבה יותר נינוחה ושלווה.
מטבחים מדהימים לרוב יהיו ממוקמים באזור שטוף אור בבית וכדי שגם המטבח שלכם יזכה לשמש אתכם כמקום נעים ונוח, חשוב מאוד למקם אותו באזור עם חלונות.

 

מה נרצה שיהיה במטבח

טיפ נוסף הוא להחליט מראש מה תרצו שיהיה במטבח ולתכנן ארונות הזזה נוחים שיאפשרו לכם לנצל באופן המיטבי את השטח של המטבח. כדאי גם לתכנן מדפים פתוחים, שבהם תוכלו להניח ספרי בישול ותבלינים.

למי מכם שיש מספיק מקום מומלץ מאוד גם לבנות משטח עבודה באמצע המטבח. כדאי גם לתכנן מראש מקום למתקן מים כדי שלא תצטרכו למקם בסוף את המתקן במקום שלא יועד מראש, מה שעלול להיראות מעט וולגרי. כמו כן חשוב מאוד לתכנן מראש גם מקום לקולט אדים.

בנוסף, חשוב שתחליטו אם אתם מעוניינים שפינת הישיבה תוצב במטבח ואם כן כדאי מאוד לבחור את השולחן והכיסאות בהתאם לסגנון המטבח שבחרתם ולגוונים שלו.

 

האור שעושה את ההבדל

הטיפ האחרון בדרך לגרום גם למטבח שלכם להצטרף ליתר המטבחים המדהימים שמככבים בקטלוגים הוא לבחור נכון את מיקומי התאורה ואת סוג התאורה.

התאורה מאוד חשובה כשמעצבים מטבח, שכן אור בבית ובפרט בחלל כל כך דומיננטי יכול לקבוע איך תיראה ותרגיש האווירה בבית.

בשורה התחתונה, המטבח זה המקום שבו תבלו את מרבית זמנכם ולכן לפני שתבחרו את המטבח, את המיקום, את הארונות, את התאורה וכן את יתר ההחלטות שקשורות בעיצוב המטבח תקדישו רגע או שניים של מחשבה כדי שתיהנו מבחירות טובות שיהפכו את המטבח שלכם למקום מצוין לבשל, לאכול וסתם לשתות בו כוס קפה של בוקר.

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: