הדברת מזיקים במטבח

הדברת מזיקים במטבח

אמא'לה ג'וק ! כל מה שרציתם לדעת על הדברת מזיקים במטבח

חושך. לילה. צעדים נשמעים במסדרון, אור קלוש מודלק בפינת הבית, ו-אהההההההההה ! צרחה מפלחת את הבית ומעירה את כל דייריו (וסביר להניח שגם את השכנים) – ג'וק !!

אכן, לא ברור כיצד נוצרה לג'וקים סטיגמה רעה וקשה כל כך. אולי זה המראה שלהם, חיבתם לשאריות מזון וזבל, או העובדה כי הם נוטים להסתתר בפינות אפלות (שלא לומר בביוב). מרבית האנשים שיתבקשו לדרג את מה שהכי מפחיד אותם, ידרגו את הג'וקים הרבה לפני איום הגרעין מאירן, תאונות דרכים, לא עלינו, או ביקור אצל רופא השיניים.

 

מה עושים נגד ג'וקים ואולי זה הזמן לבצע הדברת מזיקים במטבח?

המזיקים הנפוצים ביותר המטרידים את קיומנו במטבח הם הג'וקים והנמלים, התרים אחר שאריות האוכל שאנחנו משאירים בכל מקום, ועל מנת לגרשם יש לנקוט באמצעים מפליגים. הדברת מזיקים במטבח תיעשה על ידי מדביר מקצועי, בדרך כלל בנוסף להדברה בכלל הבית. הדברת מזיקים במטבח מבוצעת באמצעות שימוש בחומר נוזלי, אבקה או פיתיון מוצק, ובמהלכה יטופלו כל פתחי הביוב, האיזורים שמאחורי ארונות ובחריצי הפנלים, הסדקים ומקומות המסתור האחרים.
בנוסף לביצוע הדברת מזיקים במטבח בשיטה הרגילה, תוכלו לבדוק אפשרות של הדברה בשיטות ירוקות, בהן נעשה שימוש בחומרים אורגניים שאינם רעילים.
 

ומה יש לעשות טרם הדברת מזיקים במטבח ובבית?

בעת הזמנת אנשי מקצוע לביצוע הדברה במטבח, בדקו איתם מה הפעולות שאתם נדרשים לעשות טרם ההדברה – האם תידרשו לפנות את המזווה ואת ארונות הכלים, האם תידרשו לאטום את שקיות המזון, האם נדרש לפנות את חיות הבית ? חשוב לדעת, כי על פי הוראות משרד הבריאות אסור לבצע הדברות של מזיקים במטבח בתוך ארונות, במידה ויש בהם מזון או כלי אוכל, כך שאם המזיקים שלכם מסתובבים בתוך הארונות, יהיה עליכם לפנותם.

בנוסף, בדקו עם המדביר מה הפעולות שתצטרכו לעשות בסיום שירותי הדברת מזיקים במטבח – מתי תוכלו לחזור הביתה, מתי תוכלו לסדר את הארונות, מתי תוכלו לשטוף את הריצפה ובאילו אמצעים (עם חומרי ניקוי או בלעדיהם ? ).
 

הדברת מזיקים במטבח – מהן הפעולות שניתן לבצע בלי לקרוא למדביר?

הקפידו על סתימה וסגירה של בורות ביוב, משם מגיעים מרבית המזיקים ומהווים בכך מטרד בריאותי. כמו כן, יש להקפיד לסגור את פתחי הניקוז באמצעות פקקים או מסננות המיועדות לכך.
יש לסתום ברובה את החריצים שבין מרצפות הרצפה או בין הפאנלים. סדקים וחריצים אלה חביבים מאוד על ג'וקים ונמלים.
כמה פשוט, ככה אלמנטרי – הקפידו לשמור על הניקיון במטבח ובסביבתו. אל תשאירו שאריות מזון ללא כיסוי (גם לא בכיור), והקפידו לאסוף את כל הפירורים מהרצפה, ורוקנו את הפח לעיתים קרובות.

 

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: