דברים שכדאי לדעת לפני התקנת פרקטים במטבח

דברים שכדאי לדעת לפני התקנת פרקטים במטבח

הרצון לייפות ואף להדר את המטבח נובע מהיותו לא רק מקום להכנת אוכל; בבתים רבים מהווה המטבח מתחם מרכזי בבית, שבו מארחים ובו גם עובדים. מטבחים מהווים כיום חלק ישיר ובלתי נפרד מהמתחם הגדול והמרכזי בבית, שבו הסלון והמטבח מהווים יחידה עיצובית אחת. היות שפרקט מהווה מרכיב מרכזי בשדרוג בתים לא רק מבחינת השווי הכספי שלהם אלא של חזותם- טבעי אפוא שדיירי בית ירצו להתקין פרקט גם במטבח.

 

בקרב מי ששוקלים היתכנות התקנת פרקטים במטבח עלולים לצוץ חששות הנובעים מחשיפתו של המטבח לרטיבות, ללחות, לחום, לשמן, לאבק, לשאריות מזון וחומרי גלם העלולים לזהם את הפרקט ולהידבק עליו. חשש נוסף נובע מהצורך להניח במטבח ציוד כבד ולא אחת לגרור אותו. ההכרח להיזהר מפגיעה בפרקט עלולה להערים קושי רב. האם שווה? האם כדאי?

 

על אף החששות, רבים בוחרים להתקין רצפות פרקט במטבח. נקיטת אמצעי זהירות ומחשבה תחילה, התנהגות שקולה ומושכלת ושימת לב למה שעושים במטבח יכולה למנוע פגיעה בפרקט. אין הכרח שכל פתיחת ברז תגרום להתזת מים על הרצפה- קל וחומר להצפתה. אחרי הכול, אין להשוות את דרגת החשיפה למים של רצפת האמבטיה ,לדוגמה, לרצפת המטבח.

 

לפני התקנת הפרקט במטבח חשוב לדעת שלכל אחד מסוגי הפרקטים יתרונות וחסרונות:

  1. פרקט עץ ופרקת תלת שכבי אינם רגישים למים ולרטיבות במידה שרגיש לו פרקט למינציה אבל חסרונם הוא בהיותם רגישים לשריטות.
  2. אחת בכמה חודשים ניתן ללטש ולחדש פרקט עץ. זה לא ניתן להיעשות בפרקט למינציה.
  3. בעיקרון- בחירה בפרקט למינציה מאפשרת לגוון את המטבח בצבעים שונים. ניתן להתאים את הצבע לסוג המטבח ולאופיו (כפרי, מודרני, עתיק, אנגלי ועוד).
  4. פרקט למינציה קל יותר לניקוי, הן של לכלוך והן של שומנים.
  5. כל פרקט שהוא חשוב  שיותקן על ידי בעל מקצוע המאומן ומיומן בהתקנת פרקטים.
  6. אם התקציב שלכם אינו מוגבל ( חלומו הרטוב של כל אחד... ) ייתכן כי עדיף להתקין פרקט פולימרי שהוא בעל עמידות גבוהה בפני רטיבות. ניתן לשטוף אתו כשם ששוטפים רצפה רגילה ואם חלה נזילה או הצפה הפרקט הפולימרי אינו ניזוק כלל. הוא עמיד וחסין לאורך שנים.

 

בשורה התחתונה- אין ספק כי יתרונותיה של רצפת פרקט מצדיקות בחירה בה. על החסרונות ניתן להתגבר על ידי שימת לב פשוטה. רצפת פרקט עץ עשויה להשרות אווירה נעימה, חמימה וביתית, במתחם המזוהה עם הבית יותר מכול. רצפת פרקט למינציה מאפשרת לשוות לו אווירה מבוקשת ולהתאימה לקו העיצובי הכללי במתחם המרכזי של הבית.  חברות פרקטים רבות מציעות את שירותיהן ברשת האינטרנט. אתם יכולים לערוך סקר שוק, לערוך השוואת מחיר (לאחר שתתוודעו אל סדרי הגודל המקובלים בתחום זה) ומכאן פתוחה בפניכם הדרך לבחור את החברה ואת סוג הפרקט ו... תתחדשו.

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: