המדריך המלא לבחירת אדריכל

במידה והחלטתם לשפץ את הבית או לתכנן נכס חדש, מומלץ להיעזר בשירותיו של אדריכל, שתפקידו בכוח יכלול את תכנון הבנייה ועיצוב חלל המבנה, ללוות אתכם לאורך הפרויקט, להיות בקשר עם גורמים רלוונטיים כמו קבלן שיפוצים או הועדות המקומיות, הנוטלים חלק לצידו ולייצג אתכם בהקשר של התרי בניה וכיוצא בזה. מכיוון שמדובר באיש מקצוע בעל חלק משמעותי בכוח, חשוב לבחור אותו בקפידה ולאחר שאספתם את כל המידע הנדרש המתייחס למוניטין של האדריכל, ניסיונו המקצועי בתחום והתאמתו האישית אליכם. להלן מספר טיפים לבחירת אדריכל לעיצוב הבית:

 

בחירת אדריכל - השלבים הראשונים

כשמדובר בבחירת בעל מקצוע, כדאי לבחור מבין אלה שקיבלתם עליו המלצות וששמעתם משובים חיוביים אודות עבודתם. מסיבה זו מומלץ לרתום את המכרים, החברים, בני המשפחה ואחרים למשימה ולבקש לקבל פרטים של אדריכלים מומלצים מהיכרות אישית או עקיפה. לגבי האדריכלים המומלצים, מוטב בשלב הראשוני לוודא כי יש להם רישיון לעסוק בתחום ושהינם רשומים בלשכת "רשם המהנדסים והאדריכלים". במידה ונתקלתם באדריכל ללא רישיון- מומלץ לוותר על מועמדותו. לגבי היתר, תוכלו להמשיך בבחינת מועמדותם ולבחון את אתר הבית שלהם, לרבות התרשמות מפרויקטים המוצגים באתר במסגרת גלריית תמונות. במקביל, תוכלו לחפש ברשת מידע לגבי האדריכל והאם קיימים משובים חיוביים או אולי הערות שליליות על תפקודו המקצועי. תוכלו אף לעלות דיון רלוונטי במסגרת פורומים בתחום כדי לנסות לאתר משובים מכאלו ששמעו או מכירים ברמה האישית את האדריכלים.

 

בחירת אדריכל – השלבים המתקדמים

לאחר שצמצמתם את רשימת המועמדים, מומלץ ליזום שיחה טלפונית בה תוכלו להתרשם ברמה הראשונית מהאדריכלים ולתאם פגישות פרונטאליות עם אלו שנראים לכם הפוטנציאליים ביותר. בפגישה זו תוכלו לעמוד על הכימיה ביניכם, כאשר לזו חשיבות במיוחד עצם העובדה כי דרככם המשותפת ארוכה וחשוב שתרגישו נוח איתם לאורך כל הדרך. למעמד זה מומלץ להגיע מצוידים בכל השאלות שברצונכם לקבל מענה לגביהם, לרבות זמינותם לפרויקט, כמה זמן הוא צפוי להימשך בהתאם לנתונים שתספקו, כיצד הם רואים את חלקם במשימה וכן הלאה.
באמצעות שאילת השאלות תוכלו גם לבחון עד כמה האדריכל פתוח איתכם ומשתף פעולה כך שאינו מסתיר מידע ומהי מידת סבלנותו.  בנוסף בחנו האם נראה כי הוא מצליח לרדת לסוף דעתכם והבין לעומק את הסתכלותכם לגבי נושא העיצוב בכלל, כאשר בעל מקצוע מתאים יהיה קשוב לרעיונות שתציעו ויתייחס אליהם במסגרת תכנון הבית ככל האפשר במסגרת המגבלות הקיימות. לעומת זאת, מומלץ לא לבחור באדריכל שיתעקש על עמדתו ולא יהיה מוכן להתחשב בעמדתכם באף מידה שהיא. בכל מקרה,  אדריכל מנוסה ומקצועי יידע לתרגם את הרצונות שלכם מהיבט תיאורטי למעשי.

 

לגבי המועמדים המתאימים ביותר, כדאי לבקש מהם פרטים של לקוחות שנעזרו בשירותיהם בעבר, מהם תוכלו  לקבל מידע מגורם שלישי, לרבות התרשמות כללית ופירוט לגבי נושאים הרלוונטיים לגביכם, בעלי חשיבות גבוהה, כמו למשל האם מדובר בבעלי מקצוע העומדים בלוחות הזמנים שהוגדרו, האם הינם סבלניים, קשובים, ומאופיינים ביחסי אנוש טובים וכן הלאה. בהזדמנות זו תוכלו לבקש להגיע לראות את הפרויקטים אותם ליוו ולהתרשם ממבחן התוצאה.
סגירת חוזה

 

לאחר שהוחלט על האדריכל המתאים למשימה, חשוב לחתום על חוזה מסודר, הכילול את כל הנושאים העומדים על הפרק, לרבות תחומי אחריות שלו ושלכם, תשלומים ושכר טרחה, לוחות זמנים מוגדרים, חריגה מהם ובעצם כל פרט שסוכם בעל פה וחשוב שיעלה על כתב שחור על גבי לבן.

 

צרו עימנו קשר ונציגנו יעזרו לכם בעיצוב המטבח!

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: