איך להתאים מאוורר תקרה למטבח

איך להתאים מאוורר תקרה למטבח

אחד החללים המושקעים ביותר בבית הוא המטבח. מחשבה רבה מושקעת בעיצובו וסכום כסף לא מבוטל מופנה לטובת העניין .זהו חדר בבית בו אנו מבלים שעות לא מעטות. בבתים רבים זהו החלל המרכזי ובו נפגשים ומתרכזים בני הבית. יש מטבחים שעיצובם כה מושקע כך שהם משמשים גם לאירוח. כאשר האוויר במטבח דחוס עקב הבישול הממושך, הופכת השהיה בו לבלתי נעימה ואף מעייפת. אלה, המקדישים שעות לאורחיהם בהכנת תבשילים ומותשים מחום הבישול, לא ייהנו אחר כך לארח. התקנת מאוורר תקרה למטבח תקל ותפתור את בעיית האוורור והצינון.

יתרונות הפעולה של מאוורר התקרה במטבח

המאוורר לתקרת המטבח לוקח למעשה את האוויר החם ואדי הבישול ויוצר רוח. הוא תלוי על התקרה ולכן האוויר יורד כלפי מטה ומתפזר באופן שווה בכל המטבח. הוא לא מוציא חזרה אויר סינטטי מלאכותי. הוא איננו מקפיא את החדר, התחושה שנוצרת בחלל המטבח במיוחד למבשל/ת נעימה יותר. כאשר מאוורר פועל במטבח, אין צורך לסגור את כל החלונות. האוורור והחלונות הפתוחים מאווררים את המטבח, כך שריח הבישולים אינו כלוא בחלל ואינו יוצר מחנק.

השוק מציע כיול מגוון של מאווררי תקרה יפים מאד ומעוצבים, בצבעים יפים ומעניינים. אלה, מתאימים לכל ריהוט, כך שניתן להתאים אותם לעיצוב השלם של המטבח. בנוסף, מאוורר התקרה למטבח "זולל" מעט חשמל ומחירו יחסית אינו גבוה. המאוורר, בניגוד למזגן למשל, איננו פולט גזים ולכן שומר על הסביבה. הוא יכול לפעול במטבח גם בחורף ואז צריך להפעיל את הלהבים כנגד כיוון השעון כך שהאוויר החם יידחף כלפי מטה אך לא נרגיש במשב רוח.

בחירה והתקנת המאוורר במטבח

חשוב לזכור כי כאשר בוחרים את המאוורר צריך לקחת בחשבון את גודל המטבח והשטח שאנו רוצים לאוורר. בחלל גדול נזדקק למאוורר גדול יותר עם תנועה רחבה יותר ולהבים המתאימים לגודל. יש לשים לב שמאוורר התקרה יהיה בתלייה בגובה ובאמצע החלל כדי שיאפשר פיזור טוב של האוויר. הגובה של התקרה משפיע על יעילות האוורור. 2.5 מטר הוא הגובה הרצוי לתלייה במטבח שתקרתו גבוהה יותר. יש לחשוב על הנמכה עם מוטות הנמכה וגם לשים לב לכך שהמאוורר לא יהיה בולט מדי. יש לקחת בחשבון את צורת ההפעלה שלו, חשובה מאד הנוחות במיוחד במטבח כאשר עסוקים בהכנה ובבישול ורוצים במהירות ויעילות להפעילו. כדאי לבחון האם מעדיפים מתג קיר פשוט ונגיש או שלט רחוק עם שליטה מלאה על כיבוי והדלקה ועל מהירות תנועת הלהבים. יש להקפיד על התקנה מקצועית כך שמאוורר התקרה לא ירעיש ולא יתנדנד.

לסיכום

ניתן לראות כי התקנה פשוטה ויעילה של מאוורר תקרה למטבח מוסיפה רבות לאיכות השהייה בו. חווית הבישול והאירוח הופכת לנעימה וקלה יותר והשהות במקום, וגם כאשר חם מאד, היא אפשרית.

 

 

 

 

 

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: