איך לבחור מערכת טיהור למטבח

איך לבחור מערכת טיהור למטבח

כחלק השיפוץ הבית והמטבח אתם אולי שוקלים להתקדם משתיית מי ברז למים מטוהרים וטעימים. למטרה זאת הכנו לכם מדריך רכישה למערכת טיהור מים או מיני בר שירכז את הנקודות החשובות שיש לשים לב אליהם לפני ביצוע הרכישה. המדריך יסקור את האלטרנטיבות הקיימות בשוק עם היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאופציות.
 

מיני בר

מיני בר הינו המוצר הנפוץ ביותר. מכשיר מעוצב ונוח המספק מים קרים, חמים ורותחים בלחיצת כפתור. מכשירי המיני בר נבדלים ביניהם בעיצובים, סוג מכשירים (דיגיטלי או אנלוגי), בגדלים (מיני בר או בר מים רצפתי) ועוד. המיני בר מגיע לרוב עם פילטר בודד או זוג פילטרים שאותם ניתן להחליף לבד או ע"י הזמנת טכנאי.
יתרונות: נוחות שימוש, מים קרים ורותחים בצורה מיידית, עיצוב מרשים.
חסרונות: עלות גבוה יחסית, פילטר בודד.
 

מערכת טיהור מתחת לכיור

בניגוד למיני בר שנמצא על השיש, מערכות תת כיוריות מותקנות מתחת לכיור ועל השיש נמצא רק ברז מים מפואר. מערכות אלו בנויות במספר שלבים. במי הברז שלנו ישנם סוגים שונים של מזהמים, החל מגרגירי חול גדולים ועד למולקולות כלור ומזהמים אחרים; כל פילטר נותן פתרון לסוג זיהום אחר ומספר השלבים מקנה טיהור טוב יותר.
את מערכת טיהור המים ניתן לחבר למיני בר קיים וכך להנות גם מהנוחות של המיני בר ומרמת הטיהור של המערכת.
יתרונות: מים מטוהרים ללא מגבלה, מחיר משתלם.
חסרונות: רק מים פושרים.
 

מערכת אוסמוזה הפוכה

מערכת האוסמוזה ההפוכה הינה שיטת הטיהור המתקדמת ביותר שמספקת את הטיהור המעמיק ביותר. המערכת בנוייה ממספר שלבים בדומה למערכת התת כיוריות אך בנוסף משלבת את הממברנה, לב המערכת, אשר נותנת את הטיהור המעמיק ומזרימה את המזהמים לביוב במקום למי השתיה. בנוסף, המערכת יכולה להעשיר את מי השתייה במינרלים ולשפר את טעמם.
תהליך הסינון המעמיק לוקח מעט זמן, לכן בנוסף המערכת מכילה מיכל אגירה אשר אוגר את המים המטוהרים, דבר המאפשר קבלת מים זמינים בלחיצה אחת על הברז.
יתרונות: סינון מעמיק ביותר, שיפור טעם המים.
חסרונות: מחיר יקר מהמערכת הרגילה, כ- 50% מהמים הולכים לביוב.

 

פילטרים ותחזוקה

כל מערכות הסינון עושות שימוש בפילטר מים אשר צריך להחליף אחת לתקופה; הדבר נכון לגבי כל מערכת מתחת לכיור וגם למיני בר. פילטרים שלא דואגים להחליפם בזמן אינם עושים את תפקידם כראוי ואף יכולים להיות מצע גידול לחיידקים. 
את הפילטרים יש להחליף פעם בשנה במערכת טיהור ופעם בחצי שנה במכשירי המיני בר. כלומר, אתם יכולים ליהנות ממי שתייה איכותיים לתקופה ארוכה ובמינימום התעסקות.
 

לסיכום, ישנם כמה סוגי מוצרים אשר יספקו לכם מים מטוהרים בבית, לכן מומלץ להחליט ראשית איזה פתרון טיהור מים אתם מחפשים, מה התקציב שברצונכם להקצות לנושא ולאחר מכן לבחור עם איזה חברה לעבוד. מומלץ לבחור חברה ותיקה שתדע לתת שרות ואחריות בהמשך הדרך.

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: