איך בוחרים דלת למטבח סגור?

איך בוחרים דלת למטבח סגור?

לא מעט אנשים בוחרים לעצב מטבח מסורתי סגור משיקולים של פרטיות ושקט. הם אוהבים לבשל באינטימיות וללא הפרעות מצד בני המשפחה. למטבח סגור מספר יתרונות. היותו סגור מונע העברת ריחות ורעש של בישול. לעומת המטבח הפתוח, יש בו אפשרויות רבות יותר למשטחי עבודה ולמקומות אחסון.

מטבח סגור הוא מעין חדר נוסף בבית והוא זקוק לדלת שסגירתה תאפשר את הפרטיות והאינטימיות הרצויה למי שמבשל בו. בחירת דלתות פנים זולות למטבחים סגורים תלויה במספר קריטריונים עליהם נפרט בשורות הבאות.

קובעים את מסגרת התקציב

קיים מגוון רחב מאד של דלתות מסוגים שונים, בטווח מחירים גדול במיוחד. קבעו את מגבלת התקציב שלכם. כמה כסף אתם מוכנים להשקיע בדלת המטבח שלכם. גם אם תקציבכם אינו גבוה ניתן למצוא דלתות פנים זולות באיכות טובה אשר יכולות להיות מתאימות לכל מטרה. עשו מחקר שוק, בררו מה מוצע בשוק ומהו טווח המחירים שתוכלו להרשות לעצמכם.

מהם הצרכים שלכם?

לפני שניגשים למשימת הבחירה כדאי להגדיר את הצרכים שלכם. האם זו דלת שתהיה תמיד סגורה או תמיד פתוחה. האם נחוצה לכם דלת הזזה והאם יש לה מספיק מקום בצידי הקיר כדי להיפתח. בדקו מהו הגודל של הפתח להתאמת מידת הדלת האם הפתח סטנדרטי או מורחב? לדלת בגודל מורחב שאינו סטנדרטי יש השפעה מהותית על מחיר הדלת.

בוחרים סגנון וצבע

התאימו את הדלת לסגנון העיצוב של המטבח ושל הבית כולו, זכרו שהדלת פונה לשני צדדים ומהווה חוצץ בין המטבח לשאר הבית. בחרו סגנון שיתאים לשני החללים. הסגנון יקבע גם את הצבע והמרקם של הדלת, שקלו והחליטו האם תרצו צבעי דלת בצבעים ששולטים בסגנון הכולל של הבית או צבעים מנוגדים שיכניסו עניין ורעננות.

מהם החומרים מהם עשויות דלתות פנים?

דלתות פנים עשויות ממגוון רחב של חומרים והם משפיעים על צורתה החיצונית ועל המרקם שלה. יש דלתות מעץ מלא או מעץ מעובד. את העץ המעובד ניתן לצפות בחומרים כמו פורניר ופורמייקה וכן לצפות בעיצובים דקורטיביים בטרנדים עכשוויים. יתרונו הוא של העץ המעובד  בהיותו זול יותר מעץ מלא וממנו מיוצרות דלתות פנים זולות.

מהי מידת הבידוד הדרושה לכם?

דלתות פנים משמשות כאמצעי לבידוד מרעש. במטבח סגור הן גם משמשות כדי למנוע העברת ריחות של פעולות הטיגון והבישול. למעשה הבידוד מושפע מסוג העץ המשמש לייצור של הדלת.

בוחרים בנוחות ואיכות

חפשו דלת שתהיה נוחה לפתיחה ולסגירה. חשוב שתהיה לה טריקה שקטה ותנועה חלקה וקלה בעת הפתיחה והסגירה. נסו לבדוק את עמידות הדלת לאורך השנים. תקופת אחריות ארוכה עשויה להעיד על איכות הדלת ועמידותה.

לסיכום, בחירת דלת למטבח הסגור כרוכה בהגדרת התקציב והצרכים שלכם ובבחינה של מספר קריטריונים להתאמת הדלת לסטייל המעוצב של הבית.

 

צרו קשר לקבלת ייעוץ

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: